Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Atrakcyjne pustostany

2011-04-18

Atrakcyjne pustostany

Kolejne 2 lata cechować się będą znacznie mniejszym niż w poprzednim okresie przyrostem nowej powierzchni biurowej w Polsce

Lata 2011-2012 cechować się będą znacznie mniejszym niż w okresie 2008-2009 przyrostem nowej powierzchni biurowej w Polsce -informuje w raporcie Property Times firma doradcza DTZ. Głównej przyczyny osłabienia koniunktury na rynku, firma upatruje w skutkach ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego i trudnościach w pozyskiwaniu dofinansowania na nowo realizowane inwestycje.

Podaż łączna powierzchni biurowej w największych polskich miastach  wynosi 1,9 mln mkw.(stan na koniec czwartego kwartału 2010). Spośród najważniejszych miast regionalnych, z pominięciem miasta stołecznego Warszawy, najwięcej powierzchni biurowej zlokalizowane jest w Krakowie (471 tys. m kw.). Nieco mniej, bo 370 tys. mkw. powierzchni znajduje się we Wrocławiu.Trzecie miejsce zajmuje Trójmiasto, gdzie łączna powierzchnia to 324 tys. mkw. – informuje Rzeczpospolita.

Czwarty kwartał 2010 roku zakończył się oddaniem łącznie 209 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W stosunku do roku poprzedniego zanotowano zatem spadek podaży o 10proc. Stawki czynszów w nowej powierzchni nie będą odbiegać od średnich stawek rynkowych.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-04-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdziałki na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Zamojskimieszkania na sprzedaż powiat M. Szczecindomy na wynajem gmina Lipinki Łużyckielokale użytkowe na sprzedaż gmina Zakrzewomieszkania na sprzedaż w Kisielówcedomy na sprzedaż w Krobanowiemieszkania na wynajem w Szczepankach

Deweloperzy

);