Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Atrakcyjne grunty pod inwestycje

2008-09-10

Atrakcyjne grunty pod inwestycje

Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedaje działki, które można wykorzystać m.in. pod budowę osiedla mieszkaniowego czy sklepów wielkopowierzchniowych. Jest to pozytywny sygnał dla inwestorów.

Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedaje działki, które można wykorzystać m.in. pod budowę osiedla mieszkaniowego czy sklepów wielkopowierzchniowych. Jest to pozytywny sygnał dla inwestorów – zauważa „Gazeta Wrocławska”.

 
ANR we Wrocławiu ogłasza 500 przetargów miesięcznie. W ciągu sześciu pierwszych miesięcy bieżącego roku Agencja zawarła 747 transakcji sprzedaży nieruchomości. Najbardziej atrakcyjne są grunty nierolne. Chociaż ich podaż, tak jak i gruntów rolnych, jest coraz bardziej ograniczona, inwestorzy mogą jeszcze znaleźć prawdziwe perełki – czytamy. Chociaż nieruchomości rolne są już mniejsze niż dawniej, a ich średnia wielkość sprzedawana w drodze przetargu to dziś średnio trzy hektary, to te nierolne mają ściślejsze przeznaczenie, określane w planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych gmin. Powodzeniem cieszą się też działki położone w strefach ekonomicznych. Według ekspertów mimo że zakup ziemi od ANR jest posunięciem ryzykownym, to może się okazać znakomitą inwestycją. Należy zatem zwrócić uwagę na podstawowe sprawy, m.in. na to, że Agencja w ciągu pięciu lat od sprzedaży ziemi ma prawo jej odkupu na rzecz Skarbu Państwa po cenie, po jakiej ją sprzedała.
 
Na okazjach zakupu ziemi w atrakcyjnej lokalizacji od Agencji Nieruchomości Rolnych korzystają zazwyczaj rolnicy indywidualni i podmioty gospodarcze. Natomiast w przypadku gruntów nierolnych są to deweloperzy i przedsiębiorcy. O powodzeniu takiego sposobu nabycia ziemi świadczy fakt, że w 2007 roku Agencja przekazała do budżetu państwa z tytułu sprzedaży należących do niej gruntów ponad 1 miliard 600 tysięcy złotych – podsumowuje gazeta.
 

Źródło: „Gazeta Wrocławska” 03-09-2008 | 2008-09-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemkamienice na wynajemdomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Makowskimieszkania na sprzedaż powiat Starogardzkilokale użytkowe na wynajem gmina Kościerzynalokale użytkowe na sprzedaż gmina Drezdenkomieszkania na wynajem w Steklniemieszkania na wynajem w Górki-Izabeliniemieszkania na wynajem w Pólkie

Deweloperzy

);