Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Atrakcyjna Praga-Południe

2008-05-13

Atrakcyjna Praga-Południe

Mimo wzrostu cen mieszkań, zainteresowanie Pragą-Południe nadal jest wysokie. Atutem tej dzielnicy jest przede wszystkim dobra komunikacja: kilka minut samochodem do centrum, a tramwajem lub autobusem – kilkanaście.

Mimo wzrostu cen mieszkań, zainteresowanie Pragą-Południe nadal jest wysokie. Atutem tej dzielnicy jest przede wszystkim dobra komunikacja: kilka minut samochodem do centrum, a tramwajem lub autobusem – kilkanaście.

Praga-Południe oferuje szeroki przekrój ofert: od starych i zaniedbanych kamienic, przez coraz lepiej wyglądające budynki z wielkiej płyty, po budownictwo deweloperskie. Jak informuje „Rzeczpospolita”, najdroższą lokalizacją jest Saska Kępa, z jej niską przedwojenną zabudową i bliskością Śródmieścia Warszawy. Ceny wywoławcze lokali w kamienicach w najbardziej poszukiwanych kwartałach (Saska, Lipska, Zwycięzców) przekraczają 12-13 tys. zł za m kw. Współcześnie wybudowane plomby są droższe i ceny mieszkań w nich przewyższają 15 tys. zł za m kw. Być może inwestycja na Stadionie Dziesięciolecia zwiększy jeszcze atrakcyjność tego miejsca.

Dobrze sprzedają się mieszkania na Gocławiu – czytamy dalej. Obecnie ceny wywoławcze mieszkań o wyższym standardzie oscylują w okolicach 8 tys. zł za m kw. W okresie kilku lat można się spodziewać znacznego wzrostu cen w tej dzielnicy w związku z rozwojem infrastruktury komunikacyjnej – donosi gazeta. Planowana druga linia metra, która w założeniach do 2012 r. ma dotrzeć właśnie do Pragi-Południe (stacja Stadion), a w kolejnych etapach sięgnąć aż na Gocław (stacje Dworzec Wileński, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska), z pewnością spowoduje wzrost cen mieszkań w tej dzielnicy, podobnie jak to ma miejsce w przypadku dzielnic leżących przy pierwszej linii metra.

Źródło: „Rzeczpospolita” 05.05.2008 | 2008-05-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajeminne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Lęborskimieszkania na sprzedaż powiat Mieleckimieszkania na wynajem gmina Trzemesznomieszkania na wynajem gmina Żnindomy na wynajem w Warnołęcedomy na sprzedaż w Kaliskachmieszkania na wynajem w Łuszkowie

Deweloperzy

);