Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Atrakcyjna Polska

2011-07-01

Atrakcyjna Polska

Wzrasta liczba inwestycji firm zagranicznych w Polsce.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez „Rzeczpospolitą”, wzrasta liczba inwestycji firm zagranicznych w Polsce.

W pierwszym półroczu w Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) zawarto 83 umowy z firmami, które chcą zainwestować ok 3,3 mld zł. W porównaniu z poprzednim rokiem to o 85 proc. więcej i aż  80 proc. nakładów łącznych zadeklarowanych w 2010 r.

Wśród poszczególnych stref, w rankingu na rekordowe nakłady, wygrała strefa kostrzyńsko-słubicka, ponad 890 mln złotych, strefa katowicka, 450 mln, zł, a także tarnobrzeska 408,5 mln zł, i wałbrzyska prawie 405 mln zł. Wyniki te oznaczają znaczny rozwój dla tych regionów, oprócz nowych inwestycji zostaną stworzone dodatkowe miejsca pracy, w strefie legnickiej powstanie ich aż 1129.
 
Zagraniczni inwestorzy nie skupiają się wyłącznie na SSE. Według danych jakie uzyskała „Rzeczpospolitej" od Narodowego Banku Polskiego, zagraniczni inwestorzy wydadzą (w ogóle) w tym roku 5,9 mld euro w Polsce, czyli o 23 proc. więcej niż w ubiegłym roku.
 

 

Źródło: „Rzeczpospolita" 1.07.2011 | 2011-07-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemdomy na sprzedaż powiat M. Bielsko-Białalokale użytkowe na wynajem powiat Żywieckilokale użytkowe na wynajem gmina Zakopanemieszkania na wynajem gmina Ińskomieszkania na sprzedaż w Ewachdomy na sprzedaż w Cypriancedomy na wynajem w Bieli

Deweloperzy

);