Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Architekci o Ringu Stübbena

2008-01-15

Architekci o Ringu Stübbena

Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania rozstrzygnął konkurs na studium funkcjonalno-przestrzenne dla terenu położonego w rejonie północnego fragmentu tzw. Ringu Stübbena (w granicach ulic: Północnej, Kutrzeby, Garbary, Al. Armii Poznań i Al. Niepodległości).

Jak informuje portal tutej.pl, Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania rozstrzygnął konkurs na studium funkcjonalno-przestrzenne dla terenu położonego w rejonie północnego fragmentu tzw. Ringu Stübbena (w granicach ulic: Północnej, Kutrzeby, Garbary, Al. Armii Poznań i Al. Niepodległości). Zwyciężył zespół projektowy architektów w składzie: Piotr Wędrychowicz i Adam Wędrychowicz.

Projektowane rozwiązanie proponuje w tym miejscu głównie funkcję mieszkaniową wielorodzinną z mało uciążliwą funkcją usługowo-handlową i biurową. W zachodniej części obszaru opracowania powstają aktualnie obiekty, o takiej samej funkcji, dlatego uznano za właściwe ich kontynuowanie i sukcesywne, etapowe uzupełnianie. Projektowane obiekty mają formę tzw. „punktowców” lub są zespołami obiektów o zróżnicowanej wysokości – czytamy w artykule.

Od strony ulicy Północnej znajdują się najniższe partie budynków, które nie będą stanowić zwartej linii zabudowy i zawierać będą liczne przerywniki oraz wcięcia przeznaczone na zieleń. Natomiast od strony trasy kolejowej i Cytadeli zaplanowano najwyższe obiekty, jednak również posiadające obniżenia w celu zachowania głównych osi widokowych – podaje portal. Krajobraz rozciągający się ze wzgórza Cytadeli nie straci więc uroku, a tylko zyska na atrakcyjności, ponieważ główne elementy historyczne, dominanty oraz osie widokowe i panoramy nie zostaną w żaden sposób przesłonięte, mimo wysokich partii budynków.

Źródło: tutej.pl 14.01.2008 | 2008-01-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajem powiat Międzyrzeckilokale użytkowe na wynajem powiat M. Legnicalokale użytkowe na wynajem gmina Świedziebniamieszkania na sprzedaż gmina M. Ostrołękadomy na sprzedaż w Chocimowiedomy na wynajem w Wróblowicachdomy na sprzedaż w Bninie

Deweloperzy

);