Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Architekci będą pracowali w Unii

2008-12-15

Architekci będą pracowali w Unii

Polscy architekci, inżynierowie i urbaniści mogą świadczyć swoje usługi zawodowe w krajach UE bez konieczności uznawania kwalifikacji.

 

Polscy architekci, inżynierowie i urbaniści mogą świadczyć swoje usługi zawodowe w krajach UE bez konieczności uznawania kwalifikacji – podaje „Gazeta Prawna”.
 
W sobotę 13 grudnia weszły w życie przepisy nowelizacji ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów i ustawy – Prawo budowlane, która dopuściła możliwość świadczenia usług zawodowych przez przedstawicieli tych samorządów w państwach Unii Europejskiej, bez konieczności uznawania kwalifikacji. Jak czytamy dalej, w przypadku architektów praca poza granicami kraju będzie możliwa jedynie w przypadku osób, które należą do Izby Architektów, czyli mają pełne uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej, i które legitymują się tytułem magistra. Osoby, które uprawnień budowlanych nie mają i nie legitymują się tytułem magistra, mają obowiązek zrzeszania się w Izbie Inżynierów Budownictwa.
 
Nowelizacja dopuściła także możliwość uznawania kwalifikacji zawodowych inżynierów, architektów i urbanistów pochodzących z krajów UE, którzy chcą pracować w Polsce – informuje dziennik. Zgodnie z projektem izby będą miały obowiązek wpisania na listę osoby, które nabyły kwalifikacje do wykonywania działalności w budownictwie, równoznaczne wykonywaniu takich funkcji w kraju Wspólnoty, w którym chcą pracować. Osoby wpisane na listę będą mogły wykonywać swoje czynności zawodowe bez żadnych dodatkowych wymagań.
 

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 15.12.2008 | 2008-12-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażkamienice na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Żuromińskidomy na wynajem powiat M. Bielsko-Białadomy na wynajem gmina Maciejowicedomy na wynajem gmina Brodnicamieszkania na sprzedaż w Małe Końskiemieszkania na wynajem w Sadkumieszkania na wynajem w Sokołowicach

Deweloperzy

);