Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Arabscy biznesmeni chcą inwestować w Gdańsku

2008-12-02

Arabscy biznesmeni chcą inwestować w Gdańsku

Hotele, punkty usługowe, a nawet sztuczną wyspę na Zatoce Gdańskiej chcą wybudować inwestorzy z Abu Dhabi. Przedstawiciele Royal Group – konsorcjum ponad 40 firm z różnych branż powiązanych z rodziną królewską odwiedzili Gdańsk.

 

Hotele, punkty usługowe, a nawet sztuczną wyspę na Zatoce Gdańskiej chcą wybudować inwestorzy z Abu Dhabi. Przedstawiciele Royal Group – konsorcjum ponad 40 firm z różnych branż powiązanych z rodziną królewską odwiedzili Gdańsk – donosi „Dziennik Bałtycki”.
 
Prezesem Royal Group jest szejk Tahnoon bin Zayed Al Nahyan. Grupa zatrudnia ponad 10 tys. pracowników w 20 krajach. Biznesmeni ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotkali się z wojewodą, marszałkiem województwa, władzami miejskimi oraz z pomorskimi przedsiębiorcami. Jak czytamy dalej, projekt Royal Group, dotyczący budowy wyspy Al Reem na Zatoce Perskiej jest wart 15 mld dolarów. W czasie rozmów z władzami Pomorza goście z Abu Dhabi wyrazili zainteresowanie turystyką, przemysłem stoczniowym, a nawet budową sztucznej wyspy. 
 
Pomysł sztucznej wyspy na Zatoce Gdańskiej pojawił się 10 lat temu – przypomina gazeta. Ogłoszono wtedy konkurs na stworzenie projektu przystani jachtowej. Spośród wszystkich planowanych przez miasto inwestycji to właśnie budowa wyspy zyskała największe, bo aż 80-proc. społeczne poparcie. Odkąd inwestycją zainteresowali się biznesmeni z Dubaju, powstanie wyspy staje się coraz bardziej realne. Royal Group jest zaangażowana w budowę tzw. Palm Islands na Zatoce Perskiej. Są to trzy wyspy w kształcie palm. Każda z nich kosztuje kilkanaście miliardów dolarów. Innym przedsięwzięciem Royal Group jest budowa wyspy Al Reem. To projekt o wartości 15 mld dolarów – czytamy.

W województwie pomorskim działają znane firmy z Europy Zachodniej oraz USA i Japonii. W 2007 r. Gdańsk ściągnął 471 nowych inwestorów – dodaje „Dziennik Zachodni”. W Gdańsku znajduje się 541 firm z obcym kapitałem. 55 pojawiło się w ubiegłym roku.
 

 

Źródło: „Dziennik Bałtycki” 19.11.2008 | 2008-12-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniagaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Bydgoskilokale użytkowe na wynajem powiat Kłodzkidomy na wynajem gmina Puckdomy na wynajem gmina Niepołomicemieszkania na wynajem w Stefanowiedomy na sprzedaż w Ponikwachmieszkania na wynajem w Kaletniku

Deweloperzy

);