Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Apetyt kredytobiorców rośnie

Magdalena Hojniak | 2019-08-08

Apetyt kredytobiorców rośnie

W lipcu br. w porównaniu z 2018 r. na zakup mieszkania wnioskowaliśmy o kwotę wyższą o niemal 20 proc.

Zapytania o kredyty mieszkaniowe, jakie wpłynęły w lipcu do instytucji kredytujących, opiewały na wartość o 19,9 proc. wyższą niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Wzrostowi wartości zobowiązań towarzyszyło zwiększenie liczby kredytobiorców. W minionym miesiącu o pomoc banku w sfinansowaniu zakupu mieszkania zgłosiło się 41,4 tys. zainteresowanych, czyli o 14,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. To także większe grono kredytobiorców niż w czerwcu, kiedy to było ich 35,24 tys.

Z roku na rok rośnie również średnia sumą, jakiej Polacy potrzebują od banków na zakup mieszkania. W stosunku do lipca 2018 r. w lipcu tego roku była ona o 9,4 proc. wyższa. Jak się okazuje, w poprzednim miesiącu kredytobiorcy wnioskowali przeciętnie o 277,75 tys. zł. Główny analityk Biura Informacji Kredytowej Waldemar Rogowski podkreśla, ze wysoki popyt na kredyty mieszkaniowe charakteryzuje jedynie zobowiązania wysokokwotowe, a to w połączeniu z rosnącą liczbą zainteresowanych tą usługą bankową skutkuje coraz wyższą wartością BIK Indeksu – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe. Jak mówi Waldemar Rogowski, w przeciągu ostatnich 7 miesięcy liczba kredytobiorców jest już o 15,5 tys. (6 proc.) większa niż w tym samym czasie roku wcześniejszego.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Żorydomy na sprzedaż powiat Kępińskidomy na wynajem gmina Tuchomiedomy na wynajem gmina Dąbiedomy na wynajem w Kłodziniemieszkania na wynajem w Widaczumieszkania na wynajem w Boryszewie

Deweloperzy

);