Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Apel o zniesienie barier inwestycyjnych

2006-03-22

Apel o zniesienie barier inwestycyjnych

Problemy wynikające z obowiązujących przepisów prawa ochrony środowiska, na jakie natrafiają inwestorzy, były głównym tematem spotkania panelowego odbywającego się 18 marca br. w podkrakowskich Januszowicach.

Problemy wynikające z obowiązujących przepisów prawa ochrony środowiska, na jakie natrafiają inwestorzy, były głównym tematem spotkania panelowego odbywającego się 18 marca br. w podkrakowskich Januszowicach. W spotkaniu – oprócz przedsiębiorców – wziął udział również minister ochrony środowiska Jan Szyszko oraz minister koordynator Służb Specjalnych Zbigniew Wasserman. W trakcie spotkania prezes Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, Tytus Misiak oraz prezes Małopolskiego Związku Pracodawców, Eugeniusz Batko złożyli na ręce ministra Szyszki petycję dotyczącą wprowadzenia zmian legislacyjnych w przepisach mających wpływ na wydawanie decyzji o ustalaniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu oraz pozwoleń na budowę. Zdaniem przedstawicieli środowiska inwestorów obecnie obowiązujące zapisy, a zwłaszcza wprowadzane ostatnio zmiany, „powodują kolejne utrudnienia i kolejne bariery formalne hamujące rozwój budownictwa”. Dotyczy to szczególnie przepisów związanych z oddziaływaniem inwestycji na środowisko. Zmiany wprowadzone w maju 2005 r. skomplikowały i wydłużyły procedury uzyskiwania decyzji dotyczących inwestycji przede wszystkim dlatego, że – jak napisano w petycji – „rozszerzono katalog przedsięwzięć, które mogą wymagać raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko”. Jednocześnie autorzy petycji zaapelowali o podjęcie działań zmierzających do uchylenia tego rozporządzenia. Ich zdaniem „przepisy te powodują zupełnie nieuzasadniony wzrost kosztów dla inwestorów oraz mają duży wpływ na wydłużanie postępowań administracyjnych”.

Źródło: | 2006-03-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniadomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Bydgoskimieszkania na wynajem powiat M. Ruda Śląskalokale użytkowe na wynajem gmina Toszeklokale użytkowe na wynajem gmina Wiśniowadomy na sprzedaż w Długichmieszkania na wynajem w Lebiedziniemieszkania na wynajem w Tomaszówce

Deweloperzy

);