Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Apartamentowiec Villa Reden w Chorzowie najlepszym budynkiem mieszkaniowym Europy i Azji

Anna Kozioł | 2021-12-30

Apartamentowiec Villa Reden w Chorzowie najlepszym budynkiem mieszkaniowym Europy i Azji
Villa Reden fot.: Tomasz Zakrzewski © Franta Group

Chorzowski budynek zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Eurasian Prize 2021 w kategorii budynki mieszkalne. Wśród jury konkursu zasiadali najwięksi współcześni architekci: Daniel Libeskind, Doriana Fuksas, Eric Van Egeraat, Yosuke Hayano i Piero Lissoni.

Villa Reden została zaprojektowana przez zespól architektów z pracowni projektowej Franta Group. Jest to luksusowy apartamentowiec, który już kilkakrotnie został doceniony podczas międzynarodowych konkursów architektonicznych, m.in. DNA Paris Design Awards 2021 i Iconic Awards 2021.

Budynek jest zlokalizowany na terenie chorzowskiego zabytkowego Parku Redana i w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego. Stoi w otoczeniu starych parkowych drzew oraz w pobliżu przedwojennych willi. I właśnie ta okolica zainspirowała twórców projektu, do stworzenia budynku, który miał wpisywać się w otoczenie oraz maksymalnie otwierać na okalającą go naturę.

Stąd między innymi pomysł na opasanie bryły przestronnymi tarasami, z których zieleń pobliskich drzew jest już na wyciągniecie ręki. Willa kolorystycznie oraz przez drewniane elementy na elewacji współgra ze znajdującym się tuż obok małym zabytkowym kościołem. Budynek charakteryzuje się zaokrąglonymi kształtami, nawiązującymi do stylistyki modernistycznych willi.

W inwestycji znajduje się zaledwie 8 mieszkań, co jeszcze bardziej podkreśla charakter kameralnej willi w parku.


Konkurs Eurasian Prize organizowany jest od 2002. Jury składające się z światowych sław architektury wybiera w nim najciekawsze projekty z dziedzin architektury, urbanistyki oraz designu.
 

Źródło: KRN.pl | 2021-12-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażhale i magazyny do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Wolsztyńskidomy na sprzedaż powiat M. Chełmlokale użytkowe na wynajem gmina Cekcynlokale użytkowe na wynajem gmina Bielawamieszkania na sprzedaż w Parznomieszkania na sprzedaż w Pawłówkumieszkania na sprzedaż w Józefinie

Deweloperzy

);