Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Alternatywne ciepło

2012-01-04

Alternatywne ciepło

Już pod koniec roku mieszkańcy kilku pomorskich miejscowości będą mogli ogrzać domy gazem łupkowym.

Już pod koniec roku mieszkańcy części Pomorza będą mogli ogrzać domy gazem łupkowym. Na niekonwencjonalnym paliwie zaoszczędzą co najmniej kilkaset złotych rocznie – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Mimo że wydobycie gazu łupkowego na dużą skalę w Polsce ma ruszyć w 2014 r., pierwsze jego ilości w okolice Pucka i Władysławowa trafią za kilka miesięcy. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w drugiej połowie tego roku zamierza rozpocząć testy na odwiercie w Lubocinie.

Za rozprowadzenie wydobytego w czasie badań gazu odpowiadać będzie niemiecka firma G.EN., która jest właścicielem sieci gazociągów w kilku pomorskich gminach. Analitycy szacują, że rachunki za gaz łupkowy mają być kilkukrotnie niższe niż te za zużyty gaz konwencjonalny. Oszczędności mają wynikać przede wszystkim z braku opłat przesyłowych.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2012-01-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażhale i magazyny na sprzedażmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Wąbrzeskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zwoleńskilokale użytkowe na wynajem gmina Górznodomy na wynajem gmina Szreńskdomy na wynajem w Januszowicachmieszkania na wynajem w Kuźni Raciborskiejdomy na sprzedaż w Starym Dolnie

Deweloperzy

);