Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

A2 drożej wznowiona

2011-08-08

A2 drożej wznowiona

Budowa autostrady A2, porzuconej przez chiński COVEC, została wznowiona. Trasa ma być przejezdna przed EURO 2012.

Budowa dwóch odcinków autostrady A2, porzuconych przez chińskie konsorcjum COVEC, została wznowiona. Prace na 20-kilometrowym odcinku C powierzono konsorcjum firm Boegl & Krysl oraz Dolnośląskie Surowce Skalne, a wartość kontraktu wynosi 756,05 mln zł. Odcinek A o długości 29 km wybuduje konsorcjum Eurovia – Warbud za 989 mln zł. Umowy z Chińczykami opiewały na 534,5 mln oraz 754,5 mln zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że cała trasa będzie przejezdna przed rozpoczęciem EURO 2012. Całość prac ma się jednak zakończyć dopiero jesienią przyszłego roku. Budowa pozostałych odcinków, na których pracują firmy Strabag, Mostostal Warszawa i Budimex, postępuje bez problemów.

W związku z zerwaniem umowy z COVEC pojawił się problem z wyegzekwowaniem kar umownych w wysokości 117 mln zł. Procedura ich wypłaty przez banki, które udzieliły na nie gwarancji, przedłuży się. GDDKiA oraz minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiadali starania także o ponad 700 mln zł odszkodowania.

O problemach ze współpracą polsko-chińską rozmawiali ministrowie spraw zagranicznych obu państw. Minister Radosław Sikorski zapowiadał zwiększenie wysiłków w celu poprawienia warunków partnerstwa inwestycyjnego.

Źródło: KRN.pl | 2011-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemdziałki na wynajemdomy na zamianędomy na wynajem powiat Koneckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Inowrocławskimieszkania na wynajem gmina Orzeszemieszkania na sprzedaż gmina Obrzyckodomy na wynajem w Plutachmieszkania na wynajem w Pielniidomy na sprzedaż w Kocierz Moszczanicki

Deweloperzy

);