Przedsiębiorstwo Usług Technicznych sp. z.o.o. INTERCOR z Zawiercia naprawi błędy poprzedników i dokończy budowę mostu na trasie autostrady A1.
Przedsiębiorstwo Usług Technicznych sp. z.o.o. INTERCOR z Zawiercia naprawi błędy poprzedników i dokończy budowę mostu na trasie autostrady A1.
26 czerwca GDDKiA ogłosiła, że umowa na działania naprawcze budowy mostu w Mszanie została podpisana z firmą z Zawiercia. Poszukiwania nowego wykonawcy były konsekwencją decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Budowlanego, który w maju zeszłego roku, po awarii spowodowanej niewłaściwym prowadzeniem prac budowlanych, zerwał umowę z Alpine Bau. Koszty programu naprawczego (ok. 55,4 mln zł) pokryje poprzedni wykonawca, natomiast w zakresie działań spółki INTERCOR znajdą się m.in.: korekcja lin podtrzymujących obiekt, zamontowanie dylatacji i robocze obciążenie próbne mostu, zabetonowanie brakujących części, wykonie żeber usztywniających. Przed dopuszczeniem autostrady do ruchu konieczne będą jeszcze: wykonanie kap chodnikowych, barier energochłonnych, izolacji i nawierzchni.
Obecnie obiekt jest wykonany w 95 proc. Planowany termin zakończenia prac budowlanych i otwarcia odcinka autostrady A1 Świerklany-Gorzycki to I połowa 2014 r.
Źródło: KRN.pl | 2013-06-27
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)