Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska nie jest gotowa na elektromobilność

Magdalena Hojniak | 2019-06-06

Polska nie jest gotowa na elektromobilność
Polska edukacja w zakresie ochrony środowiska jest na niskim poziomie

Samochody elektryczne nie zanieczyszczają powietrza, ale produkcja ich części już tak. Ponadto klienci nie wiedzą, ile kosztuje ich utrzymanie.

Czy elektromobilność jest rozwiązaniem, które może się sprawdzić w polskiej rzeczywistości? Rozmowy na ten temat toczyły się podczas panelu „Elektromobilność: postęp technologiczny, presja społeczna, obietnice polityczne i realia ekonomiczne”, zorganizowanego w ramach IX Europejskiego Kongresu Finansowego.

Zdaniem jednego z uczestników, Leszka Wieciecha – prezesa zarządu i dyrektora generalnego Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, nie istnieje coś takiego jak zeroemisyjność. Pomimo tego, że samochody elektryczne nie zanieczyszczają powietrza, to produkcja części do nich, przede wszystkim zaś baterii, jest związana z emisją szkodliwych substancji. Z kolei według Agaty Rzędowskiej z WysokiegoNapiecia.pl Polska nie jest przygotowana na wdrożenie elektromobilności, o czym świadczą problemy związanie z ubezpieczeniem roweru elektrycznego. Inną kwestią są koszty wynikające z utrzymania tego typu pojazdów. Obecnie taka inwestycja jest nieopłacalna, a konsumenci nie wiedzą, jaki wydatek wiąże się z eksploatacją „elektryków”, na co wskazywał Krzysztof Bolesta – wiceprezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Badania, jakie przeprowadzono na temat rozwoju elektromobilności, wykazały, że w tym względzie w Polsce panują zjawiska i tendencje podobne do tych, zaobserwowanych wśród państw Europy Zachodniej. W naszym kraju również prowadzone są wypożyczalnie samochodów elektrycznych w ramach carsharingu, a na rynek wkracza coraz więcej start-upów zajmujących się elektromobilnością.

Wnioskiem, do którego doszli wszyscy rozmówcy, jest stwierdzenie, że Polacy wciąż są za mało wyedukowani, jeśli chodzi o ochronę środowiska. Ponadto działania zmierzające do poprawy jakości powietrza powinny zostać skierowane w stronę źródeł odnawialnych.
 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (3)

Krakus ⋅ 13-07-2019 | 13:44

Żeby nie było żadnych wątpliwości: GridBoster NIE PRODUKUJE ŻADNEJ ENERGII!!! On tylko pobraną z sieci energię magazynuje na podobnej zasadzie jak tzw. power bank!

Krakus ⋅ 13-07-2019 | 12:29

@ Nicko: Przecież Grid Booster ani nie służy do PRODUKCJI energii, ani wcale nie rozwiązuje problemu utylizacji zużytych akumulatorów, a tylko nieco ją odsuwa w czasie i nic więcej!

Nicko ⋅ 08-06-2019 | 12:45

Wiadomo że nie znajdziemy idealnego rozwiazania. I ok - może rzeczywiscie na ten moment to w jaki sposob produkowane są chociazby czesci do elektrykow nie jest w 100% eko, ale nie ma sytuacji bez wyjścia. Przykladem jest chociazby grid booster greenway'a. Magazyn wykorzystuje zużyte baterie z elektryków do produkcji energii. Można? Można! Wystarczy pomyslec nad konepcją

Pokaż wszystkie komentarze (3)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemmieszkania do kupieniainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Łaskidomy na wynajem powiat Lubelskimieszkania na sprzedaż gmina Byczynalokale użytkowe na sprzedaż gmina Radziechowy-Wieprzmieszkania na sprzedaż w Brzeźnicymieszkania na wynajem w Karnkowiemieszkania na wynajem w Barłominie

Deweloperzy

);