Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Morawiecki złoży sprostowanie

Magdalena Hojniak | 2018-10-30

Morawiecki złoży sprostowanie

Decyzją sądu Mateusz Morawiecki ma sprostować swoją wypowiedź na temat bezczynności krakowskich władz w sprawie smogu.

Na antenie TVP Info oraz Polsat News przed głównymi wiadomościami ma się pojawić sprostowanie Mateusza Morawieckiego w związku z wypowiedzią, jaka padła podczas krakowskiej konwencji PiS 14 października. Premier powiedział wówczas, że w latach 2008-2015 w mieście nie funkcjonowała polityka na rzecz czystego powietrza. Stwierdził, że w tym czasie rządzący nie zrobili nic lub prawie nic w walce ze smogiem.

Komitet Wyborczy Jacka Majchrowskiego złożył w tej sprawie pozew przeciwko premierowi. Rozpatrujący sprawę Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał słowa Morawieckiego rozpowszechnianiem nieprawdy i nakazał zamieścić sprostowanie wypowiedzi. Jak podaje portal RMF24.pl, w sądowym uzasadnieniu pojawiło się również stwierdzenie naruszenia zasad rzetelnej agitacji wyborczej, a opinia Morawieckiego mogła wprowadzić w błąd wyborców.

Komitet Wyborczy Jacka Majchrowskiego przedstawiając sprawę w sądzie, powołał się na liczne działania, jakich miasto podjęło się w walce o czyste powietrze. W świetle przedstawionych dowodów słowa premiera okazały się nieprawdziwe.

Orzeczenie wydane przez sąd jest prawomocne, w związku z tym premier nie może składać odwołania.  

Źródło: RMF24.pl | 2018-10-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (4)

antysmogowiec ⋅ 06-11-2018 | 15:17

Zaczekajmy do pierwszych mrozów i grzania w domach/mieszkaniach. Zobaczymy kto miał rację i ile kto zrobił w tym zakresie. P.S. Oskar ... a kto to jest ta inteligencja krakowska ? Taki podział na roboli i inteligentów był za PRL-u w całej Polsce a nie tylko w Krakowie. Czasy się zmieniły i teraz są tylko 2 podziały: 1. na tych co mają kasę i tych co jej nie mają lub mają mniej i 2. na tych co są przy korycie i z niego doją i na tych co muszą robić na to koryto.

Głupoty ⋅ 04-11-2018 | 06:03

Ja też poczyniłem kroki do walki ze smogiem. Nie pierdzę na dworze, tylko w domu.

Oskar ⋅ 30-10-2018 | 21:41

Utworzenie Nowej Huty to decyzja komunistycznych władz po niekorzystnym wyniku referendum. Władze zlokalizowaly zakład produkcyjny aby uzupełnić udział klasy robotniczej w inteligenckim społeczeństwie Krakowa. Witać jednak że pomimo upływu życia niemal 2 pokoleń nadal w Krakowie rządzi inteligencja i miejmy nadzieję że to się nie zmieni.

Świadomy ⋅ 30-10-2018 | 21:26

PiS tzn przeproś i spieprzaj. 4.11.2018 Kraków w drugiej turze zdecyduje czy będzie jak jest czy będzie gorzej.

Pokaż wszystkie komentarze (4)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupienialokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat M. Gdynialokale użytkowe na sprzedaż powiat Pilskilokale użytkowe na wynajem gmina Lubrzalokale użytkowe na wynajem gmina Wołówmieszkania na sprzedaż w Tarnówcedomy na wynajem w Libiszowiedomy na sprzedaż w Jamnie

Deweloperzy

);