Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie Plus stanie pod znakiem zapytania

Magdalena Hojniak | 2018-11-20

Mieszkanie Plus stanie pod znakiem zapytania

PFR Nieruchomości musi szybko znaleźć rozwiązanie problemu. Czy pomogą nowoczesne technologie?

Jeśli deficyt pracowników budowlanych nadal będzie się pogłębiał, wkrótce realizacja przedsięwzięć mieszkaniowych wyhamuje. Zjawisko odbije się nie tylko na projektach deweloperskich, ale może również przeszkodzić w udostępnianiu kolejnych „Mieszkań Plus”. Przed sytuacją przestrzegają pracodawcy, którzy na bieżąco są świadkami borykania się z trudnościami w tym zakresie.

PFR Nieruchomości, czyli Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości, który obecnie odpowiada za program, opracowuje metody, mające przeciwdziałać skutkom braku pracowników. Jak poinformował w rozmowie z Polskim Radiem członek zarządu Grzegorz Muszyński, Fundusz już opracowuje działania. Okazuje się, że sposobem na rozwiązanie problemu ma być wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Prefabrykaty pozwalają na przyspieszenie prac na placach budowy, a także ograniczają liczbę potrzebnych pracowników i redukują koszty, co w obecnej sytuacji może mieć bardzo duże znaczenie.

W związku z tym ruszył konkurs na nowe rozwiązania dla budownictwa. Jego wyniki będą znane jeszcze w tym roku, a testy ruszą w 2019 r. Grzegorz Muszyński zapewnił, że przyniesie to rewolucję na rynku.  

Źródło: Polskie Radio | 2018-11-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Pawka ⋅ 27-11-2018 | 17:19

Wracamy do wielkiej płyty! Huraaa! Idźmy dalej, slomiane strzechy.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadziałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Krosnolokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Przemyśldomy na wynajem gmina Wołczyndomy na wynajem gmina Kluczewskomieszkania na wynajem w Kwirynowiedomy na wynajem w Osówcemieszkania na sprzedaż w Dobryłowie

Deweloperzy

);