Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

654 zł za Mieszkanie Plus

Magdalena Hojniak | 2018-10-25

654 zł za Mieszkanie Plus

Najniższa stawka czynszu za mieszkanie z rządowego programu ma wynieść 654 zł, a mieszkańcy będą mogli skorzystać z dopłat.

Członek zarządu BGK Nieruchomości Tomasz Górnicki podał ceny czynszu mieszkań realizowanych w Gdyni w ramach „Mieszkania Plus”. Najniższą stawką będzie opłata rzędu 654 zł i jest ona przewidziana na najmniejszy lokal, liczący 29 mkw. Decydując się na opcję dojścia do własności, najemca poniesie koszt 838 zł. Co ważne, kwota odnosi się do mieszkań wykończonych w standardzie „pod klucz”. Jeśli zainteresowani zdecydują się na lokal o metrażu 60 mkw., zapłacą 1119 zł miesięcznie w przypadku tradycyjnego najmu, natomiast chcąc uzyskać prawo własności, trzeba mieć na uwadze wydatek w wysokości 1554 zł.

Najmniej zamożni mieszkańcy mogą starać się o przyznanie dopłat. Ich wysokość jest obecnie ustalana, ale jak poinformował Górnicki, przy powierzchni 60 mkw. pomoc może wynieść nawet 385 zł. Zgodnie z ustawą przyznawana suma jest uzależniona od wartości odtworzeniowej obowiązującej w poszczególnych województwach. Decydujące są również dochody najemców, metraż mieszkania, a także liczba członków rodziny.

Dotychczas zainteresowanie gdyńskimi „Mieszkaniami Plus” zgłosiło 621 osób. Inwestycja obejmie 172 lokale. W piątek, 26 października będzie można składać wnioski o najem.  

Źródło: Polskieradio24.pl | 2018-10-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

qwerty ⋅ 31-10-2018 | 10:59

Irek, masz całkowitą. rację. Interes życia taki, że koń by się uśmiał.

Ireneusz ⋅ 30-10-2018 | 21:23

Zdjęcie naiwnej twarzy nietkniętej głebsza myślą oddaje ducha programu... tymczasem w świecie ludzi pracujacych: Rata hipoteki od 300tys to około 1500zl i mieszkasz gdzie chcesz A nie na socjalnym osiedlu.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęmieszkania na sprzedażkamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Mieleckilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Tarnobrzegmieszkania na wynajem gmina Szczurowamieszkania na wynajem gmina Damnicamieszkania na sprzedaż w Kątach Bystrzyckichdomy na sprzedaż w Próchenkachmieszkania na sprzedaż w Brzozówce

Deweloperzy

);