Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

500 pieców więcej i mniej wagonów węgla - miasto walczy ze smogiem

2018-07-11

500 pieców więcej i mniej wagonów węgla - miasto walczy ze smogiem

Poznań zmienia sposoby ogrzewania. W ramach programu KAWKA m.in. wymieniane będą piece.

W trosce o czyste powietrze Poznań już teraz przygotowuje się do okresu grzewczego. Dzięki miejskiemu programowi KAWAKA BIS mieszkańcy miasta mogą otrzymać dotację na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Środki przyznane na ten cel pozwolą dofinansować zmianę ponad 500 palenisk, a to z kolei przełoży się na ilość wykorzystywanego węgla – miasto będzie potrzebować o 50 wagonów tego paliwa mniej.

Podejmowane przez miasto działania proekologiczne mają na celu redukcję szkodliwych substancji, jakie dostają się do powietrza przez niską emisję. Za niepożądane zjawisko w największym stopniu odpowiedzialne są nieodpowiednie paliwa wykorzystywane do ogrzewania gospodarstw domowych. Miasto próbuje zachęcić swoich mieszkańców do pozbycia się palenisk, w których stosuje się tego typu opał i zastąpienia ich ciepłem systemowym, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym, olejowym bądź pompą ciepłą. O pozyskanie finansów mogą starać się zarówno mieszkańcy mieszkań, domów jednorodzinnych, jak i całych kamienic.

Pomimo zakończenia programu KAWKA w 2017 r. Poznań zdecydował się na jego kontynuację, finansując go z własnych środków. KAWKA BIS będzie działał jeszcze w 2019 i 2020 r.  

Źródło: KRN.pl | 2018-07-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Przepiękny dom jednorodzinny
Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdomy na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Gołdapskidomy na wynajem powiat Konińskimieszkania na wynajem gmina Jedlina-Zdrójlokale użytkowe na wynajem gmina Opatowiecdomy na sprzedaż w Kątachmieszkania na wynajem w Rudnie Małejmieszkania na wynajem w Piaskach

Deweloperzy

);