Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

500 pieców więcej i mniej wagonów węgla - miasto walczy ze smogiem

2018-07-11

500 pieców więcej i mniej wagonów węgla - miasto walczy ze smogiem

Poznań zmienia sposoby ogrzewania. W ramach programu KAWKA m.in. wymieniane będą piece.

W trosce o czyste powietrze Poznań już teraz przygotowuje się do okresu grzewczego. Dzięki miejskiemu programowi KAWAKA BIS mieszkańcy miasta mogą otrzymać dotację na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Środki przyznane na ten cel pozwolą dofinansować zmianę ponad 500 palenisk, a to z kolei przełoży się na ilość wykorzystywanego węgla – miasto będzie potrzebować o 50 wagonów tego paliwa mniej.

Podejmowane przez miasto działania proekologiczne mają na celu redukcję szkodliwych substancji, jakie dostają się do powietrza przez niską emisję. Za niepożądane zjawisko w największym stopniu odpowiedzialne są nieodpowiednie paliwa wykorzystywane do ogrzewania gospodarstw domowych. Miasto próbuje zachęcić swoich mieszkańców do pozbycia się palenisk, w których stosuje się tego typu opał i zastąpienia ich ciepłem systemowym, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym, olejowym bądź pompą ciepłą. O pozyskanie finansów mogą starać się zarówno mieszkańcy mieszkań, domów jednorodzinnych, jak i całych kamienic.

Pomimo zakończenia programu KAWKA w 2017 r. Poznań zdecydował się na jego kontynuację, finansując go z własnych środków. KAWKA BIS będzie działał jeszcze w 2019 i 2020 r.  

Źródło: KRN.pl | 2018-07-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Wynajem pomieszczeń biurowych...
Enklawa Białowieska
Sand Hotel ****
Willa Słowicza
Domy Piltza 16
Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Milickilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Lublinlokale użytkowe na sprzedaż gmina Orladomy na sprzedaż gmina Ostrówekdomy na wynajem w Mosznadomy na wynajem w Białym Błociemieszkania na wynajem w Trudnej

Deweloperzy