Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

50 tys. zł za samowolę budowlaną

2009-03-27

50 tys. zł za samowolę budowlaną

Bez względu na rodzaj budynku za legalizację samowoli budowlanej inwestor będzie płacił 50 tys. zł.

Bez względu na rodzaj budynku za legalizację samowoli budowlanej inwestor będzie płacił 50 tys. zł – donosi „Gazeta Prawna”.

Nowe zasady legalizacji samowoli budowlanych wprowadza nowelizacja prawa budowlanego, która ma być głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Likwiduje ona także pozwolenia na budowę. Według ekspertów nowe przepisy będą niekorzystne dla zwykłych obywateli – czytamy dalej. Zyskają na nich natomiast duzi inwestorzy.

Wysokość opłat legalizacyjnych od wielu lat jest główną barierą w legalizacji samowoli budowlanych – dodaje dziennik. W wielu przypadkach kara wielokrotnie przekracza koszt całej inwestycji. Zgodnie z nowelizacją prawa budowlanego przy legalizacji samowoli budowlanej, poza uiszczeniem opłaty legalizacyjnej, inwestor będzie musiał także przedstawić zgodę urbanistyczną oraz oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane wraz z wymaganymi opinia i uzgodnieniami. Brak tych dokumentów lub niezapłacenie 50 tys. zł będzie skutkowało koniecznością rozbiórki samowoli – informuje „Gazeta Prawna”.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 27.03.2009 | 2009-03-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajeminne nieruchomości do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Przemyskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kłodzkidomy na wynajem gmina Trzeszczanymieszkania na sprzedaż gmina Mielecmieszkania na wynajem w Górawiniemieszkania na sprzedaż w Dąbiedomy na sprzedaż w Przyborowie

Deweloperzy

);