Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

30 lat Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

2010-02-03

30 lat Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

30-lecie istnienia Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej było okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań jej członków oraz debaty na temat kondycji i przyszłości ruchu spółdzielczego w Polsce.

30-lecie istnienia Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej było okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań jej członków oraz debaty na temat kondycji i przyszłości ruchu spółdzielczego w Polsce.

Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa powstała 30 lat temu w wyniku wydzielenia z Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Obecna kondycja ekonomiczna spółdzielni najlepiej pokazuje, że procesy podziału w spółdzielczości mogą przynosić pozytywne skutki – powiedział 29 stycznia wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń podczas jubileuszu 30-lecia działalności Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku.
 
Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa pozytywnie wyróżnia się na tle innych spółdzielni mieszkaniowych – podkreśla Ministerstwo Infrastruktury. Od sześciu lat prowadzi systematyczny proces termomodernizacji swoich zasobów, planując realizację zadań i zabezpieczając na nie środki aż po 2015 r. Wdrożony w 2003 r. program działań zmierzający do redukcji zadłużenia wewnętrznego oraz funkcjonujący w jego ramach system zamiany lokali spowodował, że sytuacja ekonomiczna spółdzielni była w minionym roku najlepsza w całej jej dotychczasowej działalności. Okres spowolnienia gospodarczego został wykorzystany przez zarząd do renegocjowania zawartych umów remontowych, co pozwoliło na wykonanie znacznie większej liczby prac w stosunku do zaplanowanych. Decyzja o przejęciu części prac i usług wykonywanych uprzednio za pośrednictwem firm zewnętrznych przez własne służby oraz wyjście z ofertą ich świadczenia poza teren miasta Płocka, pozwala dzięki uzyskiwanym tym sposobem środkom utrzymywać od kilku lat opłaty eksploatacyjne dla członków spółdzielni na niezmienionym poziomie. Plany inwestycyjne spółdzielni zakładają, że do oddanych do użytku w ubiegłym roku 40 nowych lokali w ciągu nadchodzących trzech lat zostanie dobudowanych kolejnych 125 mieszkań.

 

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury 2.02.2010 | 2010-02-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Piotrków Trybunalskilokale użytkowe na wynajem powiat Kartuskilokale użytkowe na wynajem gmina Świebodzicelokale użytkowe na wynajem gmina Czerwieńskdomy na sprzedaż w Kowalachdomy na sprzedaż w Ligocie Małejmieszkania na sprzedaż w Nalepa

Deweloperzy

);