Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

3 mln mieszkań: łatwiej obiecać niż wybudować

2006-09-22

3 mln mieszkań: łatwiej obiecać niż wybudować

Premier Jarosław Kaczyński nie odżegnał się w swoim exposé od wyborczych zapowiedzi PiS, że w czasie ośmiu lat powstanie w Polsce 3 mln mieszkań. Tymczasem minister budownictwa Antoni Jaszczak i jego zastępca Piotr Styczeń nie pozostawili złudzeń. Według nich w 2008 roku będzie oddanych do użytku ok. 150 tys. nowych mieszkań.

Premier Jarosław Kaczyński nie odżegnał się w swoim exposé od wyborczych zapowiedzi PiS, że w czasie ośmiu lat powstanie w Polsce 3 mln mieszkań - przypomina "Gazeta Wyborcza". Tymczasem minister budownictwa Antoni Jaszczak i jego zastępca Piotr Styczeń nie pozostawili złudzeń. Według nich w 2008 roku będzie oddanych do użytku ok. 150 tys. nowych mieszkań.

Według Stycznia taki jest popyt na domy i mieszkania. Deweloperzy raczej nie mają co liczyć na wzrost liczby chętnych na nie, i to mimo poprawy sytuacji na rynku pracy. Z kolei Jaszczak spodziewa się spadku popytu na mieszkania ze strony inwestorów zagranicznych, gdyż tych skuszą wyższe zyski w Bułgarii i Rumunii po przystąpieniu tych krajów do UE. Jak czytamy dalej, mimo to ceny mieszkań nie przystopują. Styczeń spodziewa się dalszego wzrostu cen, które będą dążyły do cen europejskich, ale ich doganianie to proces kilkunastoletni. Jaszczak i Styczeń zapowiedzieli, że w najbliższych latach rząd będzie wspomagał wyłącznie rodziny o średnich i niskich dochodach.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 21.09.2006 | 2006-09-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażkamienice na wynajemdomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Myszkowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wałeckimieszkania na sprzedaż gmina Tuszynmieszkania na sprzedaż gmina Baruchowomieszkania na sprzedaż w Aleksandrynowiemieszkania na wynajem w Dalekiemieszkania na wynajem w Gruszynki

Deweloperzy

);