27 listopada z 15-miesięcznym opóźnieniem został oddany do użytku 15-kilometrowy odcinek obwodnicy Żyrardowa.
27 listopada z 15-miesięcznym opóźnieniem został oddany do użytku 15-kilometrowy odcinek obwodnicy Żyrardowa. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin Wiskitki i Radziejowice, po południowo-zachodniej stronie miasta.
Droga zrealizowana została w przekroju 2+1, co oznacza jedną, dwukierunkową jezdnię z trzema pasami ruchu. Takie rozwiązanie pozwoliło na wyznaczenie naprzemiennie pasów do wyprzedzania, to z kolei ma się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.
Dzięki nowemu odcinkowi ruch tranzytowy został skierowany poza miasto. Co ciekawe, chwili rozpoczynania inwestycji (2009 r.), zapowiadano, że trasa będzie gotowa w sierpniu 2011 r.
Źródło: KRN.pl | 2012-11-30
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)