Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

100 tys. mieszkań dla najuboższych w latach 2007-2014

2006-08-23

100 tys. mieszkań dla najuboższych w latach 2007-2014

2,5 mld zł ma kosztować utworzenie ok. 100 tys. mieszkań socjalnych oraz 20 tys. nowych miejsc dla bezdomnych w latach 2007–2014 - zakłada rządowy projekt ustawy o finansowym wsparciu budownictwa dla najuboższych.

2,5 mld zł ma kosztować utworzenie ok. 100 tys. mieszkań socjalnych oraz 20 tys. nowych miejsc dla bezdomnych w latach 2007–2014 - zakłada rządowy projekt ustawy o finansowym wsparciu budownictwa dla najuboższych, o którym donosi „Puls Biznesu”.

Z informacji resortu budownictwa wynika, że w ramach projektu, gminy, związki międzygminne oraz organizacje pożytku publicznego będą mogły ubiegać się o wsparcie finansowe na budowę, remont lub rozbudowę noclegowni, domów dla bezdomnych oraz mieszkań chronionych. Gminy miałyby uzyskać dofinansowanie na zakup mieszkań socjalnych, budowę, remont lub przebudowę budynków mieszkalnych oraz zmianę sposobu użytkowania budynków niemieszkalnych - w celu pozyskania nowych lokali socjalnych. Od decyzji gmin będzie zależeć, które osoby kwalifikują się do zakwaterowania w lokalu socjalnym. Przy czym z reguły najczęstszymi kryteriami są dochody oraz wielodzietność.

Projekt przewiduje, że pomoc finansowa będzie pochodziła z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i nie mogłaby przekraczać 20-40 proc. kosztów przedsięwzięcia. Zgodnie z szacunkami ministerstwa utworzenie 100 tys. lokali w ciągu ośmiu najbliższych lat wymagałoby wydatkowania z budżetu państwa na zasilenie Funduszu Dopłat kwoty ok. 2,5 mld złotych (w tym 148 mln w 2007 r., 319,4 mln w 2008 r.). Resort budownictwa wyjaśnia przy tym, że efektem wdrożenia projektu będą zwiększone wpływy do budżetu państwa wynikające z realizacji nowych inwestycji budowlanych, adaptacyjnych lub remontowych, a także z dodatkowych transakcji rynku mieszkaniowego (zakup i remont mieszkań).

Projekt ma szanse trafić jeszcze w sierpniu na posiedzenie Rady Ministrów.

Źródło: "Puls Biznesu", 22.08.2006 | 2006-08-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdomy do kupieniamieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Sulęcińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Tarnogórskimieszkania na sprzedaż gmina Czorsztyndomy na sprzedaż gmina Płońskmieszkania na wynajem w Pomieniudomy na wynajem w Gorzewiemieszkania na wynajem w Debrzno-Wsi

Deweloperzy

);