Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Sprzedaż nieruchomości

Wątpliwości w sprawie przygotowania nieruchomości gminnej do sprzedaży

Mam pytanie odnośnie kosztów przygotowania do sprzedaży nieruchomości gminnej, tj. za operat szacunkowy czy wypis i wyrys z ewidencji. Czy powinnam doliczać je do wykazu, gdzie wykazuję wartość nieruchomości wynikającą z operatu (cena winna być nie mniejsza )? Czy w tym momencie zwiększyć o te koszty i potem w ogłoszeniu o przetargu podać cenę wywoławczą? A co z protokołem? Ujawniać do wiadomości kupującego? Wówczas notariusz również w akcie wymieni te koszty? Proszę o interpretację.

Koszty operatu, wypisów i wyrysów i innych dokumentów które należy wybrać aby doszło do zawarcia aktu notarialnego sprzedaży po zakończonym pozytywnie przetargu na przykład zaświadczenia odnośnie planu zagospodarowania przestrzennego i rewitalizacji odnośnie objęcia planem urządzania lasu itd. to są koszty przygotowania nieruchomości do sprzedaży które ponosi gmina i są to odrębne koszty które nie mają nic wspólnego z ceną nieruchomości czy to podaną na wykazie czy wylicytowaną przez nabywcę.

Paweł Puch
radca prawny

2018-08-20

powrót do listy pytań do prawnika

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A
START CITY

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajemhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Kolskimieszkania na sprzedaż powiat M. Sosnowiecmieszkania na sprzedaż gmina Konarzynymieszkania na wynajem gmina Czarna Białostockamieszkania na sprzedaż w Ligocie Wielkiejdomy na wynajem w Pszczółczyniemieszkania na wynajem w Wólce Gonciarskiej

Deweloperzy