Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Sprzedaż nieruchomości

Wątpliwości w sprawie przygotowania nieruchomości gminnej do sprzedaży

Mam pytanie odnośnie kosztów przygotowania do sprzedaży nieruchomości gminnej, tj. za operat szacunkowy czy wypis i wyrys z ewidencji. Czy powinnam doliczać je do wykazu, gdzie wykazuję wartość nieruchomości wynikającą z operatu (cena winna być nie mniejsza )? Czy w tym momencie zwiększyć o te koszty i potem w ogłoszeniu o przetargu podać cenę wywoławczą? A co z protokołem? Ujawniać do wiadomości kupującego? Wówczas notariusz również w akcie wymieni te koszty? Proszę o interpretację.

Koszty operatu, wypisów i wyrysów i innych dokumentów które należy wybrać aby doszło do zawarcia aktu notarialnego sprzedaży po zakończonym pozytywnie przetargu na przykład zaświadczenia odnośnie planu zagospodarowania przestrzennego i rewitalizacji odnośnie objęcia planem urządzania lasu itd. to są koszty przygotowania nieruchomości do sprzedaży które ponosi gmina i są to odrębne koszty które nie mają nic wspólnego z ceną nieruchomości czy to podaną na wykazie czy wylicytowaną przez nabywcę.

Paweł Puch
radca prawny

2018-08-20

powrót do listy pytań do prawnika

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Willa Słowicza
Budynek mieszkalny przy ul....
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Sand Hotel ****
Domy Piltza 16
Enklawa Białowieska

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniamieszkania na wynajeminne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Garwolińskidomy na wynajem powiat Oświęcimskilokale użytkowe na wynajem gmina Łobżenicalokale użytkowe na sprzedaż gmina Stanisławówmieszkania na wynajem w Skarżyniedomy na sprzedaż w Piławie Górnejdomy na sprzedaż w Brzezinach

Deweloperzy