Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Mieszkania spółdzielcze

Odpowiedzialność spółdzielni za naprawę wad budowlanych

Blok mieszkaniowy ma 32 lata. Firma budowlana źle wybudowała balkon, od początku jest przechylony i nadal się przechyla, a u sąsiadki pęka sufit w tym miejscu, gdzie znajduje się balkon. Zgłaszałam wiele lat temu, że balkon jest krzywy. Przyszli panowie ze spółdzielni i powiedzieli, że wszystko jest w porządku. Nie chcieli mnie słuchać i niewiele w tamtych latach miałam do powiedzenie. Kto odpowiada za budowę balkonu? Dziś mnie za to obwiniają, a przecież to spółdzielnia obierała budowę wszystkich mieszkań w bloku, a nie ja.

Za naprawy balkonu jako elementu konstrukcyjnego odpowiedzialność ponosi spółdzielnia mieszkaniowa. Jeżeli spółdzielnia mieszkaniowa nie reaguje na zagrożenie, a stan balkonu zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców należy zawiadomić nadzór budowlany.

Paweł Puch
prawnik

2018-04-12

powrót do listy pytań do prawnika

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Domy Piltza 16
Budynek mieszkalny przy ul....
Sand Hotel ****
Willa Słowicza
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniagaraże na wynajemdziałki na sprzedażdomy na wynajem powiat Nakielskimieszkania na sprzedaż powiat Brzeskimieszkania na sprzedaż gmina Kołbaskowolokale użytkowe na sprzedaż gmina Maciejowicedomy na wynajem w Pełczycachdomy na sprzedaż w Gomunicachdomy na sprzedaż w Zamieściu

Deweloperzy