Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Najem nieruchomości

Mieszkam w komunalnym mieszkaniu z rodzicami i babcią, która jest głównym najemcą. Rodzice są po rozwodzie, tata nie utrzymuje kontaktów z żadnym domownikiem, ale nie chce się wyprowadzić z mieszkania. Czy istnieje możliwość prawnego zmuszenia go do tego przez babcię, która jest głównym najemcą?

Prawo do lokalu komunalnego ma tylko jego najemca. W chwili, gdy najemca przestaje się godzić na przebywanie innych osób w lokalu, ma prawo żądać, aby te osoby wyprowadziły się z lokalu. To, czy mają one meldunek w tym lokalu, czy nie, nie ma tu żadnego znaczenia. Jeżeli osoby te nie chcą opuścić lokalu dobrowolnie, należy skierować do sądu pozew o ich eksmisję. Eksmisja nie jest sprawą prostą, ale jest jedynym prawnie dopuszczalnym przymusowym sposobem wyprowadzenia określonej osoby z lokalu. Zatem, aby rozwiązać sytuację babcia musi skierować sprawę do sądu o eksmisję.

2012-03-29

powrót do listy pytań do prawnika

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże do kupieniahale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Lubaczowskimieszkania na wynajem powiat M. Białystokmieszkania na wynajem gmina Zwoleńdomy na wynajem gmina Młodzieszyndomy na sprzedaż w Zofianiedomy na sprzedaż w Kamiennejdomy na sprzedaż w Rzeszotarach

Deweloperzy

);