Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Współwłasność

Mam dom (wybudowany w 1983 roku) położony na działce, w której udziały w gruncie (7/320) mają dwie inne osoby. Nie można ich znaleźć, gdyż wyjechały za granicę. Jaki jest sposób załatwienia tej sprawy, aby uzyskać ich udziały w gruncie?

Współwłasność ułamkowa w prawie jest traktowana jako coś tymczasowego, dlatego każdy współwłaściciel w każdej chwili może wystąpić z wnioskiem do sądu o zniesienie współwłasności. Sąd może znieść współwłasność także poprzez przyznanie jednemu współwłaścicielowi wyłącznej własności ze spłatą na rzecz pozostałych współwłaścicieli. Dla osoby nieznanej z miejsca pobytu sąd ustanowi kuratora, który będzie reprezentował jej interesy (kuratela procesowa).


2006-01-21

powrót do listy pytań do prawnika

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajemkamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Łódzki wschodnidomy na wynajem powiat M. Koszalinlokale użytkowe na wynajem gmina Brańszczykmieszkania na sprzedaż gmina Rogoźnomieszkania na sprzedaż w Oczesałachmieszkania na wynajem w Topoli Królewskiejdomy na sprzedaż w Głodowej

Deweloperzy

);