Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Prawo budowlane

Kwestia geometrii dachu w decyzji o warunkach zabudowy

Otrzymałem warunki zabudowy i koniecznie chcę wybudować dom parterowy z dachem płaskim. W warunkach zabudowy geometria dachu, w tym kąt nachylenia połaci: dopuszcza się poniżej 25 stopni, wysokość głównej kalenicy nie więcej niż 9 m. Czy mogę wobec tego wybudować dom w stylu nowoczesnym z dachem płaskim, gdzie kąt nachylenia wynosi przeważnie 2 stopnie?

Do szczegółowej odpowiedzi konieczna jest dokładna analiza zapisów decyzji o warunkach zabudowy oraz znajomość dokładnych parametrów budynku, który ma powstać. Tylko porównanie decyzji o warunkach zabudowy, a w zasadzie ograniczeń, które zawiera w stosunku do projektu budowlanego, daje pełny obraz sytuacji. Szereg zapisów warunków zabudowy składa się dopiero na obraz, co tak naprawdę można na działce wybudować. Jeżeli chodzi o dach, to jak Pan pisze, kąt nachylenia nie może przekroczyć 25 stopni, a zatem kąt nachylenia wynoszący 2 stopnie mieści się w tym zakresie.

Paweł Puch – prawnik

2017-09-22

powrót do listy pytań do prawnika

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Wynajem pomieszczeń biurowych...
Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Willa Słowicza
Budynek mieszkalny przy ul....

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniahale i magazyny na wynajeminne nieruchomości na wynajemmieszkania na wynajem powiat M. Katowicemieszkania na wynajem powiat Mieleckimieszkania na wynajem gmina Wyrzysklokale użytkowe na wynajem gmina Łękawicadomy na wynajem w Pieńkachdomy na wynajem w Szczypcumieszkania na wynajem w Bobrownikach

Deweloperzy