Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Sprzedaż nieruchomości

Koszty przygotowania nieruchomości do sprzedaży

Mam pytanie odnośnie kosztów przygotowania do sprzedaży nieruchomości gminnej, tj. za operat szacunkowy czy wypis i wyrys z ewidencji. Czy powinnam doliczać je do wykazu, gdzie wykazuję wartość nieruchomości wynikającą z operatu (cena winna być nie mniejsza )? Czy w tym momencie zwiększyć o te koszty i potem w ogłoszeniu o przetargu podać cenę wywoławczą? A co z protokołem? Ujawniać do wiadomości kupującego? Wówczas notariusz również w akcie wymieni te koszty?

Koszty operatu, wypisów i wyrysów oraz innych dokumentów które należy wybrać, aby doszło do zawarcia aktu notarialnego sprzedaży po zakończonym pozytywnie przetargu (na przykład zaświadczenia odnośnie planu zagospodarowania przestrzennego i rewitalizacji odnośnie objęcia planem urządzania lasu itd.), to są koszty przygotowania nieruchomości do sprzedaży, które ponosi gmina. Są to odrębne koszty, które nie mają nic wspólnego z ceną nieruchomości, czy to podaną na wykazie, czy wylicytowaną przez nabywcę.

Paweł Puch
prawnik

2018-07-30

powrót do listy pytań do prawnika

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Gorzowskidomy na sprzedaż powiat Bydgoskidomy na sprzedaż gmina Sokołydomy na sprzedaż gmina M. Rzeszówmieszkania na sprzedaż w Łękawicydomy na wynajem w Nowych Kozłowicachmieszkania na wynajem w Pturku

Deweloperzy