Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Sprzedaż nieruchomości

Koszty przygotowania nieruchomości do sprzedaży

Mam pytanie odnośnie kosztów przygotowania do sprzedaży nieruchomości gminnej, tj. za operat szacunkowy czy wypis i wyrys z ewidencji. Czy powinnam doliczać je do wykazu, gdzie wykazuję wartość nieruchomości wynikającą z operatu (cena winna być nie mniejsza )? Czy w tym momencie zwiększyć o te koszty i potem w ogłoszeniu o przetargu podać cenę wywoławczą? A co z protokołem? Ujawniać do wiadomości kupującego? Wówczas notariusz również w akcie wymieni te koszty?

Koszty operatu, wypisów i wyrysów oraz innych dokumentów które należy wybrać, aby doszło do zawarcia aktu notarialnego sprzedaży po zakończonym pozytywnie przetargu (na przykład zaświadczenia odnośnie planu zagospodarowania przestrzennego i rewitalizacji odnośnie objęcia planem urządzania lasu itd.), to są koszty przygotowania nieruchomości do sprzedaży, które ponosi gmina. Są to odrębne koszty, które nie mają nic wspólnego z ceną nieruchomości, czy to podaną na wykazie, czy wylicytowaną przez nabywcę.

Paweł Puch
prawnik

2018-07-30

powrót do listy pytań do prawnika

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Willa Słowicza
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Domy Piltza 16
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Budynek mieszkalny przy ul....

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniagaraże na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Bolesławieckidomy na sprzedaż powiat Wieluńskidomy na wynajem gmina Płońskmieszkania na sprzedaż gmina Kętrzyndomy na wynajem w Choinachdomy na sprzedaż w Błomino-Jeżachdomy na sprzedaż w Rusku

Deweloperzy