Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Prawo budowlane

Jestem właścicielem dwóch działek budowlanych (po 7,5 a każda), które stykają się ze sobą. Czy istnieje jakieś ograniczenie prawne, które nie pozwala na postawienie obiektu na "styku" tych działek, tzn. pół domu na jednej działce i drugie pół na drugiej?

O warunkach zabudowy danej nieruchomości decyduje decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydawana w odniesieniu do danej nieruchomości i to ona jest miarodajną informacją o możliwościach zagospodarowania danej nieruchomości. Ponadto rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r. Nr 75, poz. 690), w dziale II, rozdział I określono ogólne warunki dotyczące usytuowania budynków na działce.

Rozporządzenie to znajduje się w dziale „ujednolicone akty prawne i orzecznictwo sądowe” naszego serwisu.

2006-03-24

powrót do listy pytań do prawnika

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Żywieckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Opolskimieszkania na sprzedaż gmina Dobrzeń Wielkilokale użytkowe na wynajem gmina Słupskmieszkania na sprzedaż w Łęka Szczucińskamieszkania na wynajem w Jaślikowiemieszkania na sprzedaż w Wilamowicach Nyskich

Deweloperzy

);