Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na sufit podwieszany

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na sufit podwieszany
Sufit podwieszany

Obecnie jednym z najchętniej wybieranych elementów aranżacji wnętrz są sufity podwieszane, które pozwalają dowolnie obniżyć strop.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku starego budownictwa, gdzie sufity przeważnie są wyjątkowo wysokie i tak naprawdę trudno jest sensownie zagospodarować tą przestrzeń. Współcześni deweloperzy czasami wpadają na pomysł projektowania mieszkań z wysokimi sufitami. Na pewno przyda się to w sytuacji, gdy planuje się w mieszkaniu wybudować antresolę. W pozostałych przypadkach, jest to zabieg bezużyteczny. Na szczęście sufity podwieszane nie tylko rozwiązują ten problem, ale również pomagają wyciszyć wnętrza.

 

Rodzaje sufitów podwieszanych

Przede wszystkim warto, abyś pamiętał o tym, że jeżeli chcesz osiągnąć trwały efekt, to nie warto oszczędzać na materiałach. Zakup płyt gorszej jakości pozwoli Ci zmniejszyć wydatki, jednak szybko będziesz żałował takiej decyzji. Lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w porządne produkty, tak aby cieszyć się efektem przez lata. Płyty sufitowe, profile oraz kątowniki możesz wygodnie nabyć bez potrzeby wychodzenia z domu, np. poprzez sklepy internetowe. Warty uwagi jest szeroki wybór asortymentu do montażu sufitu podwieszanego, który znajdziesz w sklepie Castorama. Zamówione w ten sposób materiały mogą być bezpośrednio dostarczone do domu lub możesz je odebrać w pobliskim punkcie stacjonarnym.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów sufitów jest sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych. Charakteryzuje się on niską ceną oraz pozwala łatwo ukryć niedoskonałości stropu. Oczywiście, uzyskany efekt końcowy jest kwestią gustu i upodobań. Natomiast jeśli cenisz sobie eleganckie wnętrza, powinieneś wybrać sufit podwieszany z paneli drewnianych. Takie oryginalne wykończenie wymaga większych nakładów finansowych, jednak efekt końcowy zdecydowanie jest tego wart.

Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań mogą być sufity napinane, czyli specjalnie przygotowana folia PCV, którą montuje się poprzez nagrzewanie i naciąganie. Jest to szybki proces, którego jedyną wadą jest wysoka cena.

 

Zalety sufitu podwieszanego

Zalet wynikających z zastosowania sufitów podwieszanych jest wiele. Do najpopularniejszych zalicza się przede wszystkim wcześniej wspomniana możliwość zamaskowania niedoskonałości stropu. Oprócz tego, podwieszany sufit pozwala na łatwy montaż nietypowego oświetlenia. Największą zaletą jest jednak szybkie i trwałe obniżenie mieszkań z nieproporcjonalnie wysokimi pomieszczeniami. W zależności od wybranego typu sufitu podwieszanego, możesz je wykorzystać również jako element dekoracyjny mieszkań lub domów.

 

Wady sufitu podwieszanego

Pomimo swoich zalet rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Największą z nich jest konieczność rozebrania sufitu podwieszanego w przypadku przeprowadzenia jakichkolwiek napraw znajdujących się w nim instalacji elektrycznych. Dodatkowo do zabudowania niektórych elementów (czego przykładem są rury gazowe) może być konieczne uzyskanie pozwolenia. Należy również dokładnie przemyśleć wybór materiałów do zastosowania w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.

 

Ile kosztuje sufit podwieszany?

Cena sufitu zależy przede wszystkim od tego, na jakie materiały się zdecydujesz. Dodatkowo koszt zależy od tego, czy będziesz pracował sam czy też zlecisz to zadanie doświadczonym fachowcom. Tańsze płyty możesz kupić już w cenie około dwudziestu złotych za metr. Do tego musisz jeszcze liczyć się z zakupem kątowników oraz profili. Warto więc abyś poradził się doświadczonego fachowca, który nie tylko będzie mógł przygotować dokładną wycenę, ale też pomoże ci wybrać najlepsze materiały do obniżenia konkretnego pomieszczenia.

 

Źródło: Castorama | 2018-11-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

3.9

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

hki ⋅ 29-11-2018 | 21:11

co za kurwa chamska reklama. spierdalajcie z tym w pizdu

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemhale i magazyny na sprzedażkamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Lubaczowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Włocławekdomy na wynajem gmina Deszcznodomy na sprzedaż gmina Pionkimieszkania na sprzedaż w Komorowicachdomy na sprzedaż w Kodrąbiemieszkania na wynajem w Łękińskie

Deweloperzy

);