Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Pierwsze osiedle z certyfikatem BREEAM

Pierwsze osiedle z certyfikatem BREEAM

Osiedle Mickiewicza przy ul. Rudzkiej w Warszawie to pierwsza w Polsce inwestycja mieszkaniowa, która otrzyma certyfikat BREEAM.

Warszawa:

Osiedle Mickiewicza, które powstaje przy ul. Rudzkiej w Warszawie to pierwsza w Polsce inwestycja mieszkaniowa, która otrzyma międzynarodowy certyfikat BREEAM. Wyróżnienie to przyznawane jest obiektom spełniającym standardy zielonego budownictwa. Osiedle Mickiewicza powstaje z zastosowaniem rozwiązań, które odpowiadają kryteriom systemu certyfikacji BREEAM. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska – laureat III nagrody Państwowej Inspekcji Pracy w konkursie „Buduj bezpiecznie 2015”. Ubiegłoroczne wyróżnienie przyznano przedsiębiorstwu za prace w ramach budowy Osiedla Mickiewicza.


Pierwszy etap projektu zakłada budowę 105 mieszkań o powierzchni od 28 do 100 mkw. Wśród zadań, którymi wykonawca zajmie się w styczniu br., należy wymienić m.in. montaż okien oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych. Aktualny poziom zaawansowania prac oceniono na 40 proc.

To pierwsza nagroda w tym konkursie dla Osiedla Mickiewicza, ale już kolejna dla Skanska, która buduje wszystkie obiekty w oparciu o wysokie standardy BHP, Już na etapie przygotowania projektu architektonicznego ustalamy formy zabezpieczeń i sposoby bezpiecznego prowadzenia prac, które konsekwentnie wdrażamy podczas realizacji. Stawiamy na szkolenia pracowników i kształtowanie odpowiednich postaw w obszarze BHP. Mamy w tym zakresie wysokie wymagania wobec samych siebie i wszystkich osób zaangażowanych w budowę – dodaje Wojciech Piecuch, kierownik budowy Skanska SA.

Aby spełnić wysokie międzynarodowe standardy w zakresie ekologicznych rozwiązań budowlanych, do pracy przy realizacji inwestycji zaproszono ekspertów odpowiedzialnych m.in. za sprawność wentylacji, oświetlenia oraz systemów grzewczych. Ponadto na terenie budowy wdrażany jest tzw. Plan Zarządzania Odpadami, na którego podstawie prowadzony jest recykling odpadów budowlanych na poziomie minimum 75 proc.

Planowany termin oddania obiektu do użytkowania to ostatni kwartał 2016.


Wizualizacja inwestycji

Źródło: KRN.pl | 2016-01-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażhale i magazyny do kupieniadziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat Szamotulskimieszkania na wynajem powiat M. Piekary Śląskiedomy na sprzedaż gmina Tuszów Narodowymieszkania na sprzedaż gmina Trzebiniamieszkania na sprzedaż w Aleksandrówcemieszkania na wynajem w Nowej Wsidomy na wynajem w Łazinie

Deweloperzy

);