Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Artykuły Artykuły

Osiedla kontynuacją dawnej myśli architektonicznej

Osiedla kontynuacją dawnej myśli architektonicznej

Dzisiejsze formy mieszkalnictwa zawdzięczamy francuskiemu architektowi. To on opracował ideę osiedli

Formy mieszkalnictwa, jakie wykształciły się na przestrzeni wieków, są echem najważniejszych wydarzeń historycznych, które stały się przyczyną przemian społeczno-gospodarczych. Wraz ze zmieniającymi się strukturami organizowania się ludności na danych obszarach, budownictwo starało się odpowiadać na aktualne potrzeby mieszkaniowe społeczeństw. Za rozwojem osadnictwa podążali architekci, szukając sposobów na wyrażenie ducha epoki, w której przyszło im projektować. Część wypracowanych przez nich rozwiązań, w dzisiejszych czasach stanowi jedynie pamiątkę po tym, co było. Inne natomiast okazały się ponadczasowe i do dziś czerpiemy z dziedzictwa pozostawionego przez największe sławy architektury.

Przestrzenią, która wymaga skutecznej organizacji zabudowy mieszkaniowej, jest miasto. Tysiące zamieszkujących je ludzi szuka nie tylko miejsc pracy, ale także przyjaznej przestrzeni do życia. Możliwości przestrzenne aglomeracji wbrew pozorom są bardzo ograniczone, a chętnych do zasiedlania miast wciąż przybywa.


Le Corbusier – twórca maszyny do mieszkania

Głównym celem deweloperów jest zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych klientów, natomiast w rękach architektów i urbanistów leżą kwestie dopasowania oczekiwań obydwu stron do tkanki miejskiej. To, co obserwujemy na współczesnym rynku nieruchomości, zawdzięczamy znanemu na całym świecie prekursorowi modernizmu i ojcu dzisiejszych osiedli. Francuski architekt i urbanista o szwajcarskich korzeniach Charles-Édouard Jeanneret-Gris na trwałe wpisał się w karty nowoczesnej architektury. Tworzący pod pseudonimem Le Corbusier XX-wieczny designer opracował najpopularniejszy projekt mieszkaniowy, jakim była Jednostka Marsylska. Głównym celem, jaki przyświecał architektowi podczas projektowania tego niezwykłego obiektu, było stworzenie w pełni samowystarczalnego organizmu mieszkaniowego, który na stosunkowo niewielkim obszarze pozwoli na osiedlenie się tysiącom osób. Le corbusierowski blok miał być miastem w mieście, tkanką żyjącą w niezależnym systemie, kompleksowo odpowiadającym na wszystkie potrzeby mieszkańców.

strona: [ 1 ] 2 3

Źródło: KRN.pl | 2017-05-19

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Cystersów 26
Marine Hotel *****
Oaza Bronowice
Osiedle Krakowskie
Panorama Grabówki
Villa sento
Inwestycja Osiedle Klonowe 11
Prestige City
Osiedle Piltza - Etap III
Działka na sprzedaż
Lokale usługowe
Sand Hotel ****

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Osiedle Krakowskie

Kraków, Łagiewniki, skrzyżowaniu ulic... 

Panorama Grabówki

Grabówki 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Inwestycja Osiedle Klonowe 11

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Prestige City

Kraków, Podgórze 

Osiedle Piltza - Etap III

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Działka na sprzedaż

Kraków, Czyżyny, ul. Sołtysowska  

Lokale usługowe

Kraków, Prądnik Biały, ul. Bociana 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęhale i magazyny na sprzedażgaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Pleszewskidomy na wynajem powiat Wołowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Orladomy na wynajem gmina Ciechanówdomy na wynajem w Pichorowicachdomy na wynajem w Woźniki-Paklewachmieszkania na wynajem w Maszkowie

Deweloperzy