Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Okiem pośrednika: zalety i wady mieszkania na parterze

Deweloperzy wyceniają mieszkania na parterze po cenach niższych o około 3 proc. od normalnych.
Deweloperzy wyceniają mieszkania na parterze po cenach niższych o około 3 proc. od normalnych.

Mieszkania na parterze nie zawsze były dobrze sprzedającym się produktem. Teraz to się zmieniło i choć obecnie więcej klientów poszukuje takich lokali, część deweloperów nadal utrzymuje ich niższą cenę, opierając się na już nieaktualnych przekonaniach ludzi z lat 90. Klienci chcący zakupić lokal na najniższej naziemnej kondygnacji, muszą przeanalizować zalety i wady mieszkania na parterze. Niekoniecznie zdają sobie sprawę, że czasami wada potrafi być jednocześnie zaletą.

Na co klienci zwracają uwagę przed zakupem mieszkania na parterze?

Najczęściej na możliwość włamania się. W dobie rozwoju technologicznego można zadać sobie pytanie: co ten złodziej miałby ukraść? Kiedyś pieniądze trzymano „w skarpecie“, a teraz w banku. Osobiście nie słyszałem o przypadku włamania do mieszkania na parterze poprzez przynależący do niego ogródek. Ciężko sobie wyobrazić, aby złodziej przeskakiwał przez ogrodzenie i uciekał z 50-calowym telewizorem. Bardziej prawdopodobne wydaje się dziś raczej padnięcie ofiarą internetowego oszusta.

Część mieszkaniowych wymagań klientów można scharakteryzować jako uniwersalne. Dotyczy to np. ciszy, zachowania prywatności, czy posiadania przestrzeni do wypoczynku. To właśnie przynależący do mieszkania ogródek, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, stanowi ogromną wygodę codziennego użytkowania oraz drobną namiastkę życia w domu. Jest to również wymarzony plac zabaw dla dzieci.

Położenie lokalu w budynku też jest bardzo istotną sprawą. Jeśli wybraliśmy mieszkanie przy klatce schodowej, będziemy mierzyć się z dużym ruchem pod oknami. W przypadku, gdy blok ma np. 6 kondygnacji, to im wyżej, tym większy ruch, a im więcej nad nami balkonów, tym więcej śmieci w naszym ogródku.

Osoby analizujące zalety i wady mieszkania na parterze nieraz mają przeświadczenie o tym, że w lokalu będzie zimno od podłogi, a więc będą gorsze warunki życia. Natomiast większość budynków ma teraz hale garażowe, które znajdują się bezpośrednio pod mieszkaniami, a nowe wymogi termomodernizacyjne wymuszają na deweloperach utrzymanie odpowiednich norm dotyczących, chociażby przepływu ciepła.

Wreszcie, jeśli chodzi o stawki za mieszkania na parterze, to warto podkreślić, że deweloperzy wyceniają je po cenach niższych o około 3 proc. od normalnych.

 

Podsumowanie zalet mieszkania na parterze

  • Łatwy, szybki i wygodny dostęp – na parter dostanie się bez problemu osoba starsza, młoda mama z wózkiem czy pies. Można uniknąć w tym przypadku konieczności pokonywania schodów, co jest dobrym rozwiązaniem np. przy problemach z poruszaniem się.
  • Wygoda wnoszenia zakupów i innych ciężarów – docenisz to zwłaszcza podczas remontu czy przeprowadzki.
  • Bliskość piwnicy i garażu.
  • Niezależność od windy – w razie jej awarii brak problemów z dostaniem się do domu.
  • Dostęp do ogródka – w większości przypadków wyłącznie mieszkańcy lokali położonych na parterze mogą mieć swoją własną zieloną przestrzeń. To również bardzo pomocne, jeśli masz psa, a zmęczenie utrudnia wyjście na spacer. Wystarczy wtedy, że się ubierzesz i uchylisz balkonowe drzwi.
Źródło: KRN.pl | 2021-12-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

3.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

Davina Claire ⋅ 24-12-2021 | 11:04

OFERTA KREDYTOWA OD "NOVELTY FINANCE INC" Witaj!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złożyć wniosek o pożyczkę za pośrednictwem Novelty Finance Inc. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do [noveltyfinances@gmail.com] lub zadzwoń / WhatsApp przez: +447915601531] Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 5 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach, nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że wyślesz nam swoją prośbę o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) WhatsApp/Telegram: +447915601531 Telefon: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Deweloperzy

);