Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne

Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne

Inwestycje w nieruchomości po nowemu

Weksle to papiery wartościowe stosowane już w okresie międzywojennym. Ustawa z 1936 r. jest na tyle kompletna i doskonała, że przetrwała w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego.

Nowe wykorzystanie tych papierów wartościowych proponuje Fundusz Hipoteczny Yanok. Sprzedaje on Weksle Inwestycyjne 3-letnie oprocentowane od 6-10 proc. w skali roku. Oprocentowanie zależy od częstotliwości wypłaty odsetek. Środki Inwestorów są używane do udzielania pożyczek hipotecznych polskim przedsiębiorstwom będącym w dobrej kondycji i chcącym się szybko rozwijać. Zabezpieczeniem środków Inwestora są hipoteki na atrakcyjnych nieruchomościach o wartości dwukrotnie wyższej niż pożyczka.

Prezes Funduszu Anna Maria Naściszewska, która posiada wieloletnie doświadczenie w rynku nieruchomości (jest między innymi licencjonowanym pośrednikiem oraz uznanym wykładowcą studiów, kursów oraz szkoleń dla pośredników), wskazuje na przewagę takiej inwestycji nad inwestycją bezpośrednio w nieruchomości pod wynajem:

Zakup nieruchomości pod wynajem to analiza setek ofert z rynku wtórnego i pierwotnego oraz odpowiadających im czynszów najmu. Osoba chcąca dokonać zakupu atrakcyjnego mieszkania pod wynajem, w dużym mieście musi się liczyć z wydatkiem minimum 300 tys zł. Kolejny etap i kolejne koszty to przygotowanie (wykończenie lub remont) oraz wyposażenie mieszkania do najmu. Następnie należy włożyć duży wysiłek w celu znalezienia właściwego najemcy, czyli rzetelnie płacącego czynsz i opłaty, i dbającego o nasze mieszkanie.

Skala najmów jest tak duża, że można znaleźć dane statystyczne w tym zakresie. I tak: średni czas wynajmu to 10 miesięcy w roku, średnia zyskowność (czynsz netto/cena nabycia i przygotowania) 5-6 proc.. Ilość aktywności, które trzeba zrealizować jest tak duża, że nie da się powiedzieć, iż najem jest pasywnym dochodem.

Alternatywą jest inwestycja w Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne, która nie wymaga tak wielkich nakładów finansowych na rozpoczęcie inwestycji oraz faktycznie nie zobowiązuje Inwestora do żadnych działań w zakresie obsługi swojej inwestycji. Inwestor otrzymuje odsetki dyskontowe „na czysto”, tj. po odjęciu podatki od dochodów kapitałowych, których nie musi uwzględniać w swoim rocznym PIT.

Przyjmując wartość inwestycji na poziomie 300 tys zł, w przypadku najmu można spodziewać się średnio przychodów rocznych (przed opodatkowaniem) na poziomie 15-18 tys zł, gdzie przychody te mogą być dodatkowo pomniejszone o konieczne nakłady remontowe w nieruchomość.
Taka sama inwestycja w Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne daje całkowicie pasywny dochód roczny dla Inwestora na poziomie:

  • 18 000 zł przy płatności odsetek co miesiąc
  • 24 000 zł przy płatności odsetek co kwartał
  • 30 000 zł przy płatności odsetek co rok

Zabezpieczenie takiej inwestycji jest lepsze niż w przypadku posiadania własności, gdyż pieniądze Inwestora mają zabezpieczenie na nieruchomościach o dwukrotnie wyższej wartości.

Więcej informacji na stronach: www.weksleinwestycyjne.pl oraz www.yanokhipoteczny.pl

Źródło: KRN.pl | 2018-01-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (3)

jm ⋅ 26-04-2018 | 19:02

Proszę mi wyjaśnić dlaczego pożyczkobiorcy ,deweloperzy, chcą płacić ponad 10% za środki od funduszu (10% dla inwestora + na pewno cos dla funduszu) zamiast wziąć kredyt deweloperski na 4,5 % (np. Idea Bank dali ma sprawdziłem 26.04.2018 )

Trochę nie wierzę ⋅ 29-01-2018 | 07:55

10 procent na nieruchomościach jest nieosiągalne. Jeśli te weksle inwestycyjne nieruchomościowe są ściemą, to byłby hicior

mały inwestor ⋅ 09-01-2018 | 11:50

Faktycznie interesujące

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Willa Słowicza
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
CHE162PI47
Budynek mieszkalny przy ul....
Apartamenty Lema
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Wysokomazowieckidomy na wynajem powiat M. Radomdomy na wynajem gmina Biesiekierzlokale użytkowe na wynajem gmina Pyzdrydomy na wynajem w Grochowie Szlacheckimdomy na wynajem w Kajetanówcemieszkania na wynajem w Oraczew Mały

Deweloperzy