Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne

Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne

Inwestycje w nieruchomości po nowemu

Weksle to papiery wartościowe stosowane już w okresie międzywojennym. Ustawa z 1936 r. jest na tyle kompletna i doskonała, że przetrwała w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego.

Nowe wykorzystanie tych papierów wartościowych proponuje Fundusz Hipoteczny Yanok. Sprzedaje on Weksle Inwestycyjne 3-letnie oprocentowane od 6-10 proc. w skali roku. Oprocentowanie zależy od częstotliwości wypłaty odsetek. Środki Inwestorów są używane do udzielania pożyczek hipotecznych polskim przedsiębiorstwom będącym w dobrej kondycji i chcącym się szybko rozwijać. Zabezpieczeniem środków Inwestora są hipoteki na atrakcyjnych nieruchomościach o wartości dwukrotnie wyższej niż pożyczka.

Prezes Funduszu Anna Maria Naściszewska, która posiada wieloletnie doświadczenie w rynku nieruchomości (jest między innymi licencjonowanym pośrednikiem oraz uznanym wykładowcą studiów, kursów oraz szkoleń dla pośredników), wskazuje na przewagę takiej inwestycji nad inwestycją bezpośrednio w nieruchomości pod wynajem:

Zakup nieruchomości pod wynajem to analiza setek ofert z rynku wtórnego i pierwotnego oraz odpowiadających im czynszów najmu. Osoba chcąca dokonać zakupu atrakcyjnego mieszkania pod wynajem, w dużym mieście musi się liczyć z wydatkiem minimum 300 tys zł. Kolejny etap i kolejne koszty to przygotowanie (wykończenie lub remont) oraz wyposażenie mieszkania do najmu. Następnie należy włożyć duży wysiłek w celu znalezienia właściwego najemcy, czyli rzetelnie płacącego czynsz i opłaty, i dbającego o nasze mieszkanie.

Skala najmów jest tak duża, że można znaleźć dane statystyczne w tym zakresie. I tak: średni czas wynajmu to 10 miesięcy w roku, średnia zyskowność (czynsz netto/cena nabycia i przygotowania) 5-6 proc.. Ilość aktywności, które trzeba zrealizować jest tak duża, że nie da się powiedzieć, iż najem jest pasywnym dochodem.

Alternatywą jest inwestycja w Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne, która nie wymaga tak wielkich nakładów finansowych na rozpoczęcie inwestycji oraz faktycznie nie zobowiązuje Inwestora do żadnych działań w zakresie obsługi swojej inwestycji. Inwestor otrzymuje odsetki dyskontowe „na czysto”, tj. po odjęciu podatki od dochodów kapitałowych, których nie musi uwzględniać w swoim rocznym PIT.

Przyjmując wartość inwestycji na poziomie 300 tys zł, w przypadku najmu można spodziewać się średnio przychodów rocznych (przed opodatkowaniem) na poziomie 15-18 tys zł, gdzie przychody te mogą być dodatkowo pomniejszone o konieczne nakłady remontowe w nieruchomość.
Taka sama inwestycja w Nieruchomościowe Weksle Inwestycyjne daje całkowicie pasywny dochód roczny dla Inwestora na poziomie:

  • 18 000 zł przy płatności odsetek co miesiąc
  • 24 000 zł przy płatności odsetek co kwartał
  • 30 000 zł przy płatności odsetek co rok

Zabezpieczenie takiej inwestycji jest lepsze niż w przypadku posiadania własności, gdyż pieniądze Inwestora mają zabezpieczenie na nieruchomościach o dwukrotnie wyższej wartości.

Więcej informacji na stronach: www.weksleinwestycyjne.pl oraz www.yanokhipoteczny.pl

Źródło: KRN.pl | 2018-01-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.8
powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

mały inwestor ⋅ 09-01-2018 | 11:50

Faktycznie interesujące

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Mój Dom Etap IV
Ostatnie biura w OVO Wrocław....
Osiedle Klonowe 14
Villa sento
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice

Mój Dom Etap IV

Kraków, Dębniki, ul. Obozowa 

Ostatnie biura w OVO Wrocław....

Wrocław, Krzyki, ul. Podwale 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna