Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Artykuły Artykuły

Natura w kieszeni, czyli współczesna zieleń miejska

Natura w kieszeni, czyli współczesna zieleń miejska

Tereny zielone traktowane są jako jeden z najważniejszych aspektów stanowiących o atrakcyjności miejsca. Niestety aglomeracje nie mogą poszczycić się rozległymi obszarami zieleni. Problem mogą rozwiązać tzw. parki kieszonkowe.

Przeglądając stare widokówki z polskich miast często widzimy rozległe przestrzenie, porastające krzewami, niczym nie przypominające gęsto usłanych budynkami metropolii. Dawne tereny zielone zastąpiły centra biznesowe lub osiedla, gdzie zamiast kasztanowców wyrastają coraz bardziej nowoczesne biurowce czy kilkupiętrowe bloki. Gwałtowna rozbudowa tkanki miejskiej, jaka miała miejsce w czasach powojennych, przyczyniła się do zjawiska, które obecnie jest postrzegane jako negatywne. Sukcesywnie włączane do miejskich granic kolejne obszary stanowiące obszerne łąki, zostały zastąpione halami produkcyjnymi i wielorodzinną zabudową mieszkaniową. W ten sposób tereny zielone kurczyły się coraz bardziej, a jedyny ślad po nich pozostał na starych mapach.

Betonowe gmachy, krzyżujące się arterie, samochodowe sznury i rozmaite dźwięki zlewające się w nieznośny zgiełk to signum temporis dzisiejszych aglomeracji. W codziennej bieganinie często mijamy to bezwiednie, jednak w chwilach, gdy możemy pozwolić sobie na wytchnienie, odczuwamy brak relaksującego szumu wiatru, zapachu roślin i śpiewu ptaków. I choć z jednej strony cenimy miasto za to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki, to czas wolny najchętniej spędzamy w otoczeniu przyrody, której w metropoliach brakuje. Niedostateczny dostęp do terenów zielonych próbujemy sobie rekompensować wypadami za miasto, na co nie zawsze pozwala nam czas czy obowiązki. Współczesny klient deweloperów oczekuje, że miejsce zamieszkania zagwarantuje nie tylko dostęp do najważniejszych punktów, takich jak praca czy centra handlowo-usługowe, ale także bliskość natury. Połączenie tych jak mogłoby się wydawać wykluczających się wymogów, spędza sen z powiek inwestującym na rynku nieruchomości oraz poszukiwaczom najatrakcyjniejszego adresu. 

Atrakcyjne tereny otaczające zabudowę mieszkaniową to nie dodatkowy atut, ale warunek sine qua non. Nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku głos ekologów, którzy wciąż przypominają o wadze obcowania z naturą i jej korzystnym wpływie na zdrowie oraz samopoczucie. Nasze oczekiwania względem szaty miast wzrastają, a miejsca na skrawki zieleni wciąż ubywa. 

strona: [ 1 ] 2 3

Źródło: KRN.pl | 2017-04-03

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Villa sento
Inwestycja Osiedle Klonowe 11
Panorama Grabówki
Prestige City
Lokale usługowe
Osiedle Piltza - Etap III
Cystersów 26
Oaza Bronowice
Osiedle Krakowskie
Sand Hotel ****
Marine Hotel *****

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Inwestycja Osiedle Klonowe 11

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Panorama Grabówki

Grabówki 

Prestige City

Kraków, Podgórze 

Lokale usługowe

Kraków, Prądnik Biały, ul. Bociana 

Osiedle Piltza - Etap III

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Osiedle Krakowskie

Kraków, Łagiewniki, skrzyżowaniu ulic... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 
Super oferta: / poprzednia następna

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdziałki na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Myśliborskimieszkania na sprzedaż powiat Czarnkowsko-Trzcianeckilokale użytkowe na wynajem gmina Polska Cerekiewdomy na wynajem gmina Nowa Sarzynadomy na wynajem w Bedlno-Żbiwiecmieszkania na wynajem w Orzelcu Dużymmieszkania na wynajem w Łęcźnie

Deweloperzy