Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Największe krakowskie mieszkania na sprzedaż – oto aktualny raport!

najwieksze-krakowskie-mieszkania-na-sprzedaz-oto-aktualny-raport
Największe krakowskie mieszkania na sprzedaż – oto aktualny raport!

Niektóre mieszkania w Krakowie wystawione na sprzedaż są naprawdę spore. Czy warto kupić bardzo duży apartament? Postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym ofertom z krakowskiego rynku nieruchomości.

Jeśli szukasz mieszkania o naprawdę dużym metrażu, warto wziąć pod uwagę rynek wtórny. Kupując apartament z drugiej ręki, masz o wiele większe szanse, by trafić na prawdziwe perełki. Oto jakie oferty nieruchomości znajdują się m.in. w serwisie KRN.pl.

Ile kosztuje 100-metrowe mieszkanie?

Jak wynika z analizy danych zgromadzonych w serwisie Ronin24, usytuowane na terenie Krakowa mieszkanie o powierzchni 100 mkwmoże kosztowaćokoło 1 011 034 zł. Średnia cena za 1 mkw takiej nieruchomości wynosi 10 110 zł. Co ciekawe, wśród tak dużych apartamentów także zdarzają się prawdziwe okazje – najniższa cena za 100-metrowe mieszkanie wynosi bowiem zaledwie 155 000 zł. Najdroższe mieszkanie o takim metrażu kosztowało natomiast 1 534 080 zł. W analizie wzięto pod uwagę notowania dwuletnie, w oparciu o 8 004 oferty.
 
 

Ceny bardzo dużych mieszkań w Krakowie

Z kolei w przypadku mieszkań nieco większych, bo 130-metrowych, oferty w przeciągu ostatnich dwóch lat było już tylko 2 404. Prawdopodobna całkowita wartość tego typu nieruchomości wynosi1 398 777 zł, a średnia cena za metr takiego mieszkania to10 760 zł. I tu nie brakuje dużych apartamentów w cenie kawalerki – najniższa cena za taki lokal to tylko 210 000 zł. Z kolei najdroższe mieszkanie o powierzchni 130 m kosztuje aż 2 209 200 zł.
 
 

Duży apartament w sercu Krakowa

Jedno z największych krakowskich mieszkań z drugiej ręki oferowanych na sprzedaż znajduje się na Starym Mieście przy ul. Radziwiłłowskiej, czyli w niemal samym sercu Krakowa. Lokalizacja tej nieruchomości jest więc jednym z głównych jej atutów. Powierzchnia tego apartamentu wynosi 128 mkw. Cena tej nieruchomości to1 200 000 zł, czyli nieco poniżej prognozowanej w analizie Ronin24 wartości. Do dyspozycji kupującego byłyby 4 pokoje. Nieruchomość składa się z przedpokoju, korytarza, salonu, trzech sypialni (w tym jedna z garderobą), łazienki, kuchni oraz spiżarni. Apartament usytuowany jest na ostatnim piętrze 3-kondygnacyjnej zabytkowej kamienicy. Oprócz dużego balkonu wychodzącego na dziedziniec, do lokalu przynależy także strych o pow. 28 mkw i piwnica.
 

Na rynku pierwotnym zdarzają się perełki

Dla przykładu, wśród ofert z rynku pierwotnego również zdarzają się atrakcyjne okazje. Jedno z takich mieszkań usytuowane jest na Zwierzyńcu, przy ul. Kościuszki. Apartament powstaje w ramach inwestycji Kościuszki 39, która ma zostać oddana do użytku wraz z końcem tego roku. Powierzchnia tego apartamentu to aż 156,65 mkw. Cena oferowanej nieruchomości wynosi 3 789 679 zł.
 
Trudno dziwić się wysokości tej kwoty – duży metraż w prestiżowej lokalizacji przeważnie musi kosztować. Mieszkanie jest 5-pokojowe. Znajduje się na ostatnim piętrze 5-kondygnacyjnego budynku. Niezaprzeczalnym atutem tej inwestycji jest, pozostająca do dyspozycji mieszkańców i gości nieruchomości strefa fitness z siłownią, sauną i basenem.

Największe mieszkania w innych miastach

Dla porównania, warto przyjrzeć się, co oferuje rynek nieruchomości we Wrocławiu. Znajduje się tam bowiem dwupoziomowy apartament o pow. aż 231 mkw. Nieruchomość zajmuje 2 piętro 3-kondygnacyjnego budynku, usytuowanego przy ul. Pałuckiej. Jednym z atutów tego miejsca jest przestronny salon o pow. 40 mkw.
 
Co więcej, do apartamentu przynależy ogromny taras o pow. 150 mkw. W mieszkaniu są też łącznie 3 sypialnie, a także garderoba, pralnia, kuchnia, łazienka i gabinet. Wartym uwagi jest fakt, iż pomieszczenia mają wysokość aż 283 cm, co potencjalnie umożliwia dodatkowe zwiększenie powierzchni apartamentu o antresole. Cena ofertowa tej nieruchomościto 2 310 000 zł.

Czy opłaca się kupić duże mieszkanie?

Wybór odpowiedniego metrażu mieszkania powinien być oczywiście podyktowany przede wszystkim naszymi potrzebami. Jeśli duży metraż to coś, czego aktualnie poszukujemy i mamy na ten cel zgromadzony kapitał lub posiadamy zdolność kredytową, pozwalającą zaciągnąć zobowiązanie hipoteczne, warto rozważyć taką inwestycję. Im większy metraż, tym można się spodziewać lepszej ceny za 1 mkw nieruchomości.
 
Przypomnijmy, że średnia cena 1 mkw powierzchni 100-metrowego mieszkania usytuowanego w Krakowie wynosi 10 110 zł. Podobnie jest w przypadku mieszkań 130-metrowych – możemy tu mówić o kwocie 10 760 zł za 1 mkw. Prawdopodobna całkowita wartość takich nieruchomości wyniesie odpowiednio 1 011 034 zł oraz 1 398 777 zł.
 

Z kolei, jak wynika z danych opracowanych przez Ronin24 na podstawie 2 600 ofert sprzedaży, średnia cena 1 mkw powierzchni 18-metrowego mieszkania w Krakowie wynosi 18 792 zł, czyli około 8 000 zł więcej niż w przypadku naprawdę dużych mieszkań. Prawdopodobna całkowita wartość takiej nieruchomości to jednak mimo wszystko „jedynie” 338 250 zł, co dla wielu osób jest maksymalną wartością transakcji, na jaką mogą sobie w danym momencie pozwolić. 

Źródło: KRN.pl | 2022-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy