Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Lokal do prowadzenia biznesu: jak wybrać?

Lokal do prowadzenia biznesu: jak wybrać?
Arena Apartments

Zakup nieruchomości pod własną działalność wiele osób określi jako ryzyko. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie trzeba przeanalizować rynek.

Wybór właściwego lokalu do prowadzenia własnego biznesu nie jest rzeczą łatwą. Trzeba dokładnie przeanalizować ofertę rynku i wybrać tę, która ma idealną pod naszym kątem lokalizację, wygląd, jakość, metraż, a przede wszystkim cenę. A co najważniejsze: czy w przyszłości wygeneruje korzystny dochód.


Gdy kupujemy lokal handlowy bądź usługowy pod własną działalność, cel jest oczywisty – zarobek. Właściwie dobrany obiekt, jego wygląd i położenie, wpływa na indywidualną ocenę klientów, ich napływ, a dodatkowo buduje pozytywny wizerunek biznesu w otoczeniu. Co tak naprawdę decyduje o atrakcyjności lokalu handlowo-usługowego? Co ostatecznie wpływa na decyzję o zakupie? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.


Kiedy zapada decyzja – to ten lokal?


Gdy myślimy o zakupie nowego lokalu, naszym celem jest jedno – udany biznes. Oceniając miejsce, w którym chcemy go prowadzić, patrzymy przez pryzmat zarobku, jaki może przynieść. Szczególnie, że na początku musimy zapłacić za zakup. Aby ten biznes faktycznie wygenerował dochód, musi sprawnie funkcjonować w pewnych realiach. Jakie czynniki składają się na pełen sukces? Oto najważniejsze wytyczne.


1. Lokalizacja – to kluczowy składnik sukcesu. Warto na wstępnie zastanowić się, czy lepiej mieć lokal w samym centrum miasta, na tzw. blokowisku czy na osiedlu domków jednorodzinnych. Wybór zależy od rodzaju prowadzonego biznesu, ale może zadecydować o jego powodzeniu. Duży przepływ aut i ludzi w danej okolicy przyciągnie klientów.


2. Wygląd – lokal z dużymi witrynami na parterze budynku? Koniecznie. Dzięki temu mamy dostęp do światła dziennego, możemy dobrze wyeksponować ofertę, a klienci trafią do nas bezpośrednio „z ulicy”. Metraż lokalu zależy od prowadzonej działalności, liczby klientów i pracowników. Funkcjonalność pomieszczeń jest bardzo ważnym elementem. Natomiast umiejscowienie lokalu w nowoczesnym budynku czyni go bardziej atrakcyjnym.


3. Jakość – wysoki standard wykończenia świadczy o dobrej klasy materiałami o niskim stopniu eksploatacji służyć będzie latami.


4. Komunikacja – ten składnik dobrze funkcjonującego biznesu również zależy od branży, ale warto zainwestować w lokal, do którego bardzo łatwo trafić, jest przy głównym ciągu komunikacyjnym, z licznymi przystankami autobusowymi i tramwajowymi w najbliższej okolicy oraz dostępnym parkingiem.


5. Cena – to jest decydujący czynnik. Na jej wysokość w zasadzie wpływają wszystkie powyższe wytyczne. Standard wykończenia, architektura czy położenie określają wartość lokalu. Poza jakością, nowoczesnym designem, ciekawym układem pomieszczeń i funkcjonalnym rozwiązaniom, cena odgrywa kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji – mówi Maciej Duda, Prezes Zarządu Duda Development. Dla nas najważniejszy jest klient i jego potrzeby. Biznes, który chce prowadzić w naszej inwestycji, ma przynieść dochód, rozwój i zadowolenie – dodaje M. Duda. Bo lokal wart jest tyle, ile korzyści przyniesie przyszłemu właścicielowi.


Zakup nieruchomości pod własną działalność wiele osób określi jako ryzyko. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie trzeba przeanalizować ruch przed lokalem, jego atrakcyjność, dostępność, konkurencję. Warto jednak podjąć to ryzyko i ulokować pieniądze w nieruchomość, kupując lokal do prowadzenia własnego biznesu – w odpowiedniej lokalizacji, w dobrej cenie.

Źródło: DUDA Holding | 2017-11-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

4.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Enklawa Białowieska
Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice na wynajemhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Legionowskilokale użytkowe na wynajem powiat Stalowowolskimieszkania na wynajem gmina Szprotawalokale użytkowe na wynajem gmina Sawinmieszkania na wynajem w Gołębiachdomy na sprzedaż w Borkachmieszkania na wynajem w Stanowicach

Deweloperzy