Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Kredyt na remont mieszkania – co musisz wiedzieć?

Jak znaleźć atrakcyjny kredyt gotówkowy na remont mieszkania?
Jak znaleźć atrakcyjny kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Remont mieszkania to dość kosztowna inwestycja. Najlepszym sposobem na pokrycie wszystkich kosztów z tym związanych jest uzyskanie kredytu gotówkowego. Instytucje bankowe niejednokrotnie przygotowują specjalne oferty dedykowane klientom, którzy myślą o odnowieniu swoich mieszkań. W poniższym artykule omawiamy wszystko, co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku o kredyt na remont domu lub mieszkania.

Kredyt na remont – informacje podstawowe  

Ogromnym atutem kredytu gotówkowego jest fakt, iż jest to zobowiązanie finansowe, które możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. To klient samodzielnie decyduje, na co przeznaczy uzyskane od banku pieniądze.

Wynika to z tego, iż kredytów gotówkowych nie zalicza się do produktów celowych. Kredytodawca nie może wymagać, by klient informował, na jaki cel chce przeznaczyć uzyskaną kwotę. Procedura wnioskowania o ten produkt finansowy jest bardzo prosta. Potencjalny kredytobiorca składa wniosek, następnie analitycy bankowy przeprowadzają analizę jego zdolności kredytowej. Gdy wypadnie ona pozytywnie, dochodzi do podpisania umowy, a pieniądze są przelewane na konto wnioskodawcy. 

Jak pokazują dane zgromadzone przez Krajowy Rejestr Długów (KRD), około 30 proc. wszystkich udzielanych w Polsce kredytów gotówkowych jest przeznaczanych na sfinansowanie remontu domu lub mieszkania. Obecnie jest to drugi najpopularniejszy cel wnioskowania o ten produkt finansowy. 

Ile kosztuje remont mieszkania w 2021 roku? 

Niestety, pandemia COVID-19 w ogromnym stopniu wpłynęła na wzrost cen w branży budowlanej. Oznacza to, że przeprowadzenie remontu mieszkania w 2021 roku jest znacznie kosztowniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się obecnie kredyty gotówkowe. Dzięki nim można pozyskać środki niezbędne do zrealizowania remontu domu czy mieszkania. 

Grupa PSB przeprowadziła analizę odnośnie cen materiałów budowlanych w okresie styczeń-lipiec 2021. Okazało się, że w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego średni wzrost cen materiałów budowlanych wyniósł ponad 7 proc. Najmocniej podrożały płyty OSB – aż o niespełna 35 proc. Najmniej podrożały materiały służące do budowy ścian i kominów - 2,1 proc. 

W chwili obecnej sytuacja na rynku budowlanym jest niezwykle niestabilna. Wiele firm remontowych nie jest w stanie przedstawić kosztów realizacji remontu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ ceny zmieniają się w bardzo dynamicznym tempie. Eksperci przewidują, że w najbliższych miesiącach sytuacja wcale nie ulegnie poprawie. Wpływ ma na to inflacja, wysokie koszty energii oraz przerwane łańcuchy dostaw związane z nadal trwającą pandemią COVID-19. 

Kredyt gotówkowy na remont – jaką kwotę można otrzymać? 

Dokładna kwota kredytu gotówkowego, którą możemy otrzymać, uzależniona jest od naszej zdolności i historii kredytowej. Jeżeli w przeszłości spłacaliśmy wszystkie swoje zobowiązania finansowe w odpowiednim terminie oraz posiadamy stosunkowo wysokie dochody (np. 5 000 złotych brutto), wtedy bank może zaproponować nam nawet 100 tysięcy złotych kredytu. Kwotę finansowania warto dostosować do faktycznych kosztów wiążących się z realizacją remontu. 

Jak znaleźć atrakcyjny kredyt gotówkowy na remont mieszkania? 

Obecnie istnieje bardzo prosty sposób na znalezienie atrakcyjnego kredytu gotówkowego bez wychodzenia z domu. Chodzi tu oczywiście o ogromne możliwości, które daje nam internet. W sieci działają specjalne portale, tzw. porównywarki finansowe, które publikują rankingi kredytów. Dzięki nim w kilka sekund można znaleźć taki kredyt, który będzie spełniał nasze oczekiwania pod względem kwoty, miesięcznej raty, RRSO, odsetek czy całkowitej kwoty do spłaty. 

Jedną z najbardziej znanych porównywarek jest Bankier Smart. Każdy potencjalny kredytobiorca, który z niej skorzysta, z pewnością wybierze dobry kredyt gotówkowy w rankingu Bankier. 

Źródło: KRN.pl | 2021-11-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

Davina Claire ⋅ 15-11-2021 | 18:27

OFERTA POŻYCZKI Z NOWOŚCI FINANSE" Dzień dobry!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail na adres noveltyfinances@gmail.com lub zadzwoń / WhatsApp przez: +447915601531) Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 15 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach, nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pośrednictwem E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB zadzwoń i napisz do nas na WhatsApp przez: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Deweloperzy

);