Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jaki był rynek kredytów hipotecznych w 2021 roku? Ekspert odpowiada

Michał Strzylak ekspert kredytowy
Michał Strzylak ekspert kredytowy

„Odmrożenie” polityki bankowej, niesłabnący popyt na kredyty hipoteczne i nowe propozycje banków w zakresie energooszczędności – rynek kredytów hipotecznych w 2021 roku odnotował wiele zmian i rekordów satysfakcjonujących branżę nieruchomości. Jak to możliwe, że decyzję kredytową można było otrzymać już po kilku dniach? Czy osoby zatrudnione w branżach zagrożonych mogły uzyskać finansowanie na zakup własnego „M”? Które banki przeżywały prawdziwe oblężenie?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania szukaliśmy z ekspertem kredytowym Michałem Strzylakiem.


Czy banki mogą być zadowolone z zeszłorocznego popytu na kredyty hipoteczne?

W 2021 roku sprzedaż kredytów hipotecznych była na bardzo wysokim poziomie, czemu towarzyszyło spore zainteresowanie zakupami na rynku nieruchomości (rekordy padły zwłaszcza w I połowie roku). Prawdopodobnie to wszystko było spowodowane swego rodzaju „odmrożeniem” polityki bankowej po pandemii COVID-19 i większym optymizmem rynkowym. W 2020 roku klienci wstrzymywali się nieraz z podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, a w ubiegłym roku stwierdzili, że już nie mają na co czekać, że ceny mieszkań nie spadają, tylko bardzo szybko rosną.


Czy „odmrożenie” polityki kredytowej oznacza, że banki wróciły do wymagań przedpandemicznych?

Choć łagodzenie polityki bankowej zaczęło się już na początku 2021 roku, to banki w dalszym ciągu zachowują ostrożność i trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny niż przed pandemią. Niemniej, w 2020 roku rzeczywiście wiele banków nie akceptowało wkładu własnego w wys. 10 proc., a teraz większość placówek powróciła do tego poziomu. Oczywiście zawsze powtarzam moim klientom, że warto mieć 20 proc., ale to wszystko zależy od indywidualnych możliwości budżetowych.


Jak długo należało czekać na rozpatrzenie decyzji kredytowej?

W mojej ocenie średni czas oczekiwania zdecydowanie się skrócił, przy czym w ubiegłoroczne wakacje proces rozpatrywania decyzji był w niektórych placówkach zdecydowanie za długi i trwał nawet 3-4 miesiące. Większość klientów nie może tyle czekać, bo mają określone terminy w umowie przedwstępnej czy rezerwacyjnej. Optymalny czas oczekiwania wynosi od 4 do 6 tygodni.

Natomiast pod koniec 2021 roku, ze względu na to, że popyt na kredyty hipoteczne w IV kwartale był niższy w stosunku do poprzednich kwartałów ubiegłego roku, to procedowanie wniosków kredytowych trwało krócej. W grudniu miałem nawet takie przypadki, w których banki wydawały decyzje w ciągu kilku dni. Z czymś takim jeszcze się nie spotkałem.


Jakie było podejście banków do osób zatrudnionych w branżach zagrożonych, które uznano za takie w efekcie pandemii?

Osoby otrzymujące regularne wynagrodzenie i zatrudnione na umowach o pracę w branżach zagrożonych (gastronomia, hotelarstwo, turystyka) nie miały większych problemów z uzyskaniem kredytu, choć oczywiście w niektórych bankach było to bardziej utrudnione. Inaczej było w przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą w branżach wykluczonych – są banki, które nie chcą udzielać kredytów takim klientom.


Czy osoby zatrudnione w branżach zagrożonych na umowach zlecenie lub o dzieło miały szansę uzyskać kredyt?

Szansa była i jest, ale mniejsza niż przed pandemią. Każdą sytuację trzeba rozpatrywać bardzo indywidualnie. Jeśli ktoś od kilku lat pracuje na umowie zlecenie w dużej firmie, w branży nieryzykownej dla banku (np. IT) i otrzymuje systematyczny dochód, to znajdzie się bank, dla którego umowa zlecenie nie będzie problemem. Natomiast taka umowa w branży gastronomicznej przy równocześnie nieregularnych dochodach jest już bardziej ryzykowna.


O jakie kwoty najczęściej wnioskowali zeszłoroczni kredytobiorcy?

Ceny nieruchomości poszły w górę, a wraz z nimi średnia wysokość udzielanych kredytów hipotecznych. Z reguły były to kwoty oscylujące w granicach 300-400 tys. zł.


Czy na podstawie tych średnich kwot można stwierdzić, że kredytobiorców bardziej interesowały mieszkania niż domy?

Na pewno udziela się więcej kredytów na zakup mieszkania, ale to wynika z faktu, że mieszkań jest po prostu więcej. Niemniej, wciąż nie brakuje osób zainteresowanych budową czy zakupem domu, które podczas pandemii zauważyły, że potrzebują więcej prywatności, chcą mieć lepszy dostęp do terenów zielonych itp.


Czy może Pan wskazać, które banki w ubiegłym roku cieszyły się największym zainteresowaniem klientów?

2021 rok nie był pod tym względem wyjątkowy. Najwięcej kredytów zawsze udzielają największe banki, czyli ING Bank Śląski, PKO BP, PKO S.A., Santander Bank Polska, mBank i BNP Paribas Bank Polska.


Większą popularnością cieszyły się raty równe, czy malejące?

Zdecydowana większość klientów wybierała raty równe. Powodów tych decyzji jest kilka. Rata równa jest niższa, z reguły nie chcemy na początku płacić więcej, a tak jest w przypadku rat malejących. Przy racie równej lepiej liczona jest zdolność kredytowa. Natomiast korzyścią rat malejących jest to, że koszt odsetek, w tym samym okresie kredytowania w porównaniu z ratami równymi, jest niższy, bo szybciej spłacamy kapitał. Ale wybieramy raty równe, bo często chcemy ten kredyt nadpłacać, a jeśli robimy to systematycznie, to korzyści rat malejących nie mają dla nas znaczenia.


Czy w ubiegłym roku w ofertach banków pojawiły się nowe produkty dodatkowe?

Pamiętajmy, że tak naprawdę większość banków chce poprzez kredyt hipoteczny przyciągnąć klientów do skorzystania z produktów dodatkowych takich, jak konto oszczędnościowe, karta kredytowa, ubezpieczenie na życie itp. Często jest tak, że decydujemy się np. założyć w tym samym banku konto oszczędnościowe, bo nam się to opłaca, mamy wtedy lepsze warunki spłaty kredytu hipotecznego.


A czy banki, które w swoich działaniach marketingowych np. promują wartości takie tak ekologiczny sposób życia, dzięki temu bardziej przyciągają klientów do skorzystania z oferty kredytowej?

W przypadku kredytów hipotecznych kluczowym czynnikiem jest ich koszt. Natomiast jeśli chodzi o inne rozwiązania, to wtedy rzeczywiście klient może kierować się właśnie tym, czy wartości danej placówki bankowej są mu bliskie. Odnośnie do ekologii warto jednak wspomnieć, że w zeszłym roku w ofertach niektórych banków pojawiły się eko-kredyty. Jeśli spełniamy kryteria w zakresie energooszczędności domu czy mieszkania, uzyskujemy korzystniejsze warunki kredytu np. niższe oprocentowanie. To dotyczy nie tylko klientów indywidualnych, ale również deweloperów.


W ciągu ostatnich miesięcy stopy procentowe wzrosły o ponad 2 pp., a wraz z tym podniosły się też raty kredytów. Pana zdaniem będą kolejne podwyżki?

Patrząc na sytuację gospodarczą kraju, głównie przez pryzmat inflacji, możemy spodziewać się słabszego popytu na kredyty hipoteczne. W grudniu popyt na kredyty hipoteczne był najniższy w całym 2021 roku i może się on utrzymywać na podobnym poziomie przez najbliższe miesiące. Czas pokaże, w jakim stopniu podwyższenie stóp procentowych zmniejszy poziom inflacji. Ciężko jest prognozować, ile decyzji Rady Polityki Pieniężnej w tej kwestii jest jeszcze przed nami.  

Źródło: KRN.pl | 2022-01-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

4.1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (28)

MARCUS ⋅ 23-05-2022 | 04:22

Dzień dobry Drogi Poszukiwaczu Pożyczki, Potrzebujesz pilnego kredytu finansowego***? * Bardzo szybki i bezpośredni przelew na konto bankowe * Spłata rozpoczyna się osiem miesięcy po wpłynięciu pieniędzy na konto bankowe * Niskie oprocentowanie 1% * Spłata długoterminowa (1-30 lat) Wzrost * Elastyczny ***następnie co miesiąc Zapłata *. Jak długo będzie finansowany? Po złożeniu wniosku *** Wstępnej odpowiedzi możesz spodziewać się w mniej niż 24 godziny finansowania w 72-96 godzin po otrzymaniu od Ciebie potrzebnych informacji. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: unisoncreditunion344@gmail.com i wypełnienie poniższego formularza wniosku o pożyczkę. Formularz wniosku o pożyczkę: Imię i nazwisko:.................... Kraj:..................... Państwo:........... Miasto:........... Płeć:................ ......... Numer telefonu:.......... Kwota pożyczki :.......... Miesięczny dochód:.......... Zawód:.................................. Okres kredytowania:...................... . ................ Cel pożyczki:......................... .... ....... Adres e-mail:...................... ............... Czy aplikowałeś już wcześniej? ............. Czekamy na Twoje pilne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wyślij do nas e-mail: ( unisoncreditunion344@gmail.com ) Z poważaniem. Pan UNISON Nazwa firmy: UNISON CREDIT UNION Adres e-mail: unisoncreditunion344@gmail.com Adres e-mail: unisoncreditunion344@gmail.com Adres e-mail: unisoncreditunion344@gmail.com

MARCUS ⋅ 23-05-2022 | 04:21

Dzień dobry Drogi Poszukiwaczu Pożyczki, Potrzebujesz pilnego kredytu finansowego***? * Bardzo szybki i bezpośredni przelew na konto bankowe * Spłata rozpoczyna się osiem miesięcy po wpłynięciu pieniędzy na konto bankowe * Niskie oprocentowanie 1% * Spłata długoterminowa (1-30 lat) Wzrost * Elastyczny ***następnie co miesiąc Zapłata *. Jak długo będzie finansowany? Po złożeniu wniosku *** Wstępnej odpowiedzi możesz spodziewać się w mniej niż 24 godziny finansowania w 72-96 godzin po otrzymaniu od Ciebie potrzebnych informacji. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: unisoncreditunion344@gmail.com i wypełnienie poniższego formularza wniosku o pożyczkę. Formularz wniosku o pożyczkę: Imię i nazwisko:.................... Kraj:..................... Państwo:........... Miasto:........... Płeć:................ ......... Numer telefonu:.......... Kwota pożyczki :.......... Miesięczny dochód:.......... Zawód:.................................. Okres kredytowania:...................... . ................ Cel pożyczki:......................... .... ....... Adres e-mail:...................... ............... Czy aplikowałeś już wcześniej? ............. Czekamy na Twoje pilne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wyślij do nas e-mail: ( unisoncreditunion344@gmail.com ) Z poważaniem. Pan UNISON Nazwa firmy: UNISON CREDIT UNION Adres e-mail: unisoncreditunion344@gmail.com Adres e-mail: unisoncreditunion344@gmail.com Adres e-mail: unisoncreditunion344@gmail.com

Jason Edward ⋅ 18-05-2022 | 14:45

FINANCIAL AGENT LIMITED provides a full financial planning service to both the commercial and domestic markets. At IQ FINANCE PLC we believe that financial planning is about two things: creating wealth and protecting wealth. These two objectives are at the heart of everything we do. And, as a member of FINANCIAL AGENT LIMITED Services, we give you a small-company service but with a large-company set up – the best of both worlds. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges and any other turnkey project(s) etc. Our terms and Conditions are reasonable. Leasing Price : 6%+2% Buying Price: 38%+2% Contact us for more details on our terms and procedure of transaction. NAME :Jason Edward EMAIL :financialagentltd@gmail.com SKYPE :financialagentltd@gmail.com

Wagner Clerk ⋅ 28-04-2022 | 00:23

Jak dostałem pożyczkę od Christy Walton Finance, wpadłem w ręce oszustw, dopóki nie spotkałem tego wiernego pożyczkodawcy, który udzielił mi pożyczki w wysokości 70 000 zł, teraz wierzę, że nadal istnieją prawdziwi pożyczkodawcy online, oto e-mail (christywalton355@ gmail.com) pożyczkodawcy, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy finansowej, możesz skontaktować się z nim w celu uzyskania pomocy: christywalton@gmail.com

Davina Claire ⋅ 25-04-2022 | 12:34

Witam Panie i Panowie; Potrzebujesz szybkiej pożyczki w ciągu 24 do 48 godzin? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, doradzę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem pośrednikiem finansowym, a także doradcą finansowym. Zwróciłem uwagę, że wielu ludziom tak trudno jest uzyskać kredyt w bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokiego oprocentowania, niewystarczającego zabezpieczenia, wskaźnika zadłużenia do dochodów, niskiej zdolności kredytowej lub z innych powodów. Jestem tutaj, aby polecić każdemu, kto szuka pożyczki, skontaktowanie się z Novelty Finance w sprawie pożyczki z dotowanym oprocentowaniem 3%. Są rzetelną i godną zaufania firmą pożyczkową i można z nimi współpracować. Możesz się z nimi skontaktować poprzez e-mail: | noveltyfinances@gmail.com | LUB wyślij wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531, aby uzyskać więcej informacji. NOVELTY FINANCE dostarcza rozwiązania finansowe. Oferują wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka osobista, Pożyczka biznesowa i Wiele innych). Oferują elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. Powody, dla których powinieneś skontaktować się z Novelty Finance w sprawie pożyczki: • Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. • Natychmiastowy dostęp do Twoich środków po zatwierdzeniu. • Dotowane oprocentowanie (3% rocznie) • Elastyczne warunki spłaty • Nie będziesz spieszył się ze spłatą pożyczki, będziesz miał czas na rozpoczęcie spłaty pożyczki. • Brak ukrytych opłat • Będziesz prowadzony przez cały proces Jak złożyć wniosek: Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i proste! Jeśli jesteś zainteresowany złożeniem wniosku o pożyczkę w Novelty Finance i potrzebujesz więcej informacji na temat oferty pożyczki, WYŚLIJ E-MAIL na adres (noveltyfinances@gmail.com) LUB wyślij wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531, aby uzyskać więcej informacji i informacje ustne. Akceptacja regulaminu i warunków.

LOAN OFFER ⋅ 22-04-2022 | 03:01

Witam panie / Pani Oferujemy pożyczki od: 10 000 do 9 500 000 € z oprocentowaniem 2%. Wiesz, że pożyczanie pieniędzy jest zabronione. Musisz dostać pożyczkę, zwróć uwagę na obszary, w których możemy. Pomóc Ci: * Finansowo * Pożyczka firmowa * Kredyty hipoteczne * Kredyty inwestycyjne * Kredyty samochodowe * Konsolidacja zadłużenia * Linia kredytowa * Drugi kredyt hipoteczny * Wykup kredytu * Pożyczki osobiste *Kredyt studencki Szukasz projektu i potrzebujesz finansowania, potrzebujesz pieniędzy na opłacenie rachunków, pieniędzy na inwestycje w biznes. skontaktuj się z nami przez e-mail [ georgewilliamsloanfirm333@gmail.com ]

Becca Nora ⋅ 19-04-2022 | 16:49

Jestem Becca, chciałbym podzielić się niezwykłym świadectwem tego, jak otrzymałem 200.000 euro, POŻYCZKĘ dzięki inwestycji kredytowej Petera Chen i wszelkiego rodzaju. jeśli jesteś zainteresowany pożyczką skontaktuj się przez e-mail: peterchen2x@gmail.com lub skontaktuj się z nią na Whats-app: +17066680090

Jason Edward ⋅ 18-04-2022 | 10:43

FINANCIAL AGENT LIMITED provides a full financial planning service to both the commercial and domestic markets. At IQ FINANCE PLC we believe that financial planning is about two things: creating wealth and protecting wealth. These two objectives are at the heart of everything we do. And, as a member of FINANCIAL AGENT LIMITED Services, we give you a small-company service but with a large-company set up – the best of both worlds. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges and any other turnkey project(s) etc. Our terms and Conditions are reasonable. Leasing Price : 6%+2% Buying Price: 38%+2% Contact us for more details on our terms and procedure of transaction. NAME :Jason Edward EMAIL :financialagentltd@gmail.com SKYPE :financialagentltd@gmail.com

Dorothy ⋅ 16-04-2022 | 19:52

URGENT LOAN IS AVAILABLE NOW TODAY I GOT MY DESIRED LOAN AMOUNT $760,000.00 FROM A RELIABLE AND TRUSTED LOAN COMPANY LAST WEEK, BUSINESS/HOME/COMPANY/PROJECT/PERSONAL LOAN? ARE NOW AFFORDABLE HERE FOR YOU TODAY CONTACT Email profdorothyinvestments@gmail.com Hello,I'm here to testify of how i got my real estate business loan from PROF. MRS.DOROTHY JEAN INVESTMENTS (profdorothyinvestments@gmail.com) I don't know if you are in need of an urgent loan to pay bills, start business or build a house, they offer all kinds of loan Ranging from $5,000.00 to $2,000,000.00USD with a low interest rate of 2% and loan duration of 1 to 33 years to pay back the loan secure and unsecured. Are you losing sleep at nights worrying how to get a Legit Loan Lender? MRS.DOROTHY JEAN holds all of the information about how to obtain money quickly and painlessly without cost/stress via Contacts Whatsapp Number +1(541)279-1406 Email profdorothyinvestments@gmail.com Consider all your financial problems tackled and solved ASAP. Share this to help a soul right now THANKS.

Max Bent ⋅ 16-04-2022 | 16:09

Potrzebujesz pilnej pożyczki na spłatę długów lub pożyczki kapitałowej na usprawnienie działalności? Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne agencje finansowe? Potrzebujesz konsolidacji kredytu lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie Twoje problemy finansowe odeszły w przeszłość. Skontaktuj się z nami przez e-mail: oceanfmortgages@gmail.com oceanfmortgages@gmail.com To są kredyty hipoteczne Ocean Finance. Zainteresowanym oferujemy pożyczki z rozsądnym oprocentowaniem 2%. Zakres waha się od 5 000,00 euro do maksymalnie 100 000 000,00 euro.

BLANK ATM CARD ⋅ 16-04-2022 | 00:18

GET RICH WITH BLANK ATM CARD ... Whatsapp: +18033921735 I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so many testimony about how Dark Web Cyber hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.(dwchzone@gmail.com) I email them also and they sent me the blank atm card. I have use it to get 250,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. Dark Web is giving out the card just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of atm programmed card which runs in automatic mode. You can also contact them for the service below * Western Union/MoneyGram Transfer Hack * Bank Transfer Hack * PayPal / Skrill Transfer Hack * Crypto Mining Hack * CashApp Transfer Hack Email: dwchzone@gmail.com Text & Call or WhatsApp: +18033921735 Visit: https://darkwebcycberhackers.com

Stefano Pessina ⋅ 13-04-2022 | 22:26

Złóż wniosek o pożyczkę tutaj z niską oprocentowaniem 3%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, podając poniższe dane. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina stefanopessina0010@gmail.com WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe pozdrowienie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano Pessina

Stefano Pessina ⋅ 13-04-2022 | 22:26

Złóż wniosek o pożyczkę tutaj z niską oprocentowaniem 3%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, podając poniższe dane. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina stefanopessina0010@gmail.com WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe pozdrowienie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano Pessina

Stefano Pessina ⋅ 13-04-2022 | 22:26

Złóż wniosek o pożyczkę tutaj z niską oprocentowaniem 3%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, podając poniższe dane. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina stefanopessina0010@gmail.com WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe pozdrowienie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano Pessina

mr scott ⋅ 04-04-2022 | 15:22

Potrzebujesz pilnej pożyczki na zaspokojenie swoich potrzeb finansowych? Oferujemy pożyczki od 2 000 do 50 000 000,00 euro, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, bez sprawdzania zdolności kredytowej i oferujemy 100% gwarancję pożyczek zagranicznych w okresie przelewu. Oferujemy szeroką gamę kredytów osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności, z oprocentowaniem 3%. USŁUGI OBEJMUJĄ: * Pożyczki osobiste * Kredyty biznesowe * Remont * Pożyczki dla klientów * Pożyczki samochodowe itd... Jak złożyć wniosek: skontaktuj się z nami pod adresem: accessloanfirm2030@gmail.com Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek, WYŚLIJ AN Napisz do nas na adres: accessloanfirm2030@gmail.com Numer WhatsApp: +79258159150 Szacunek Panie Scott accessloanfirm2030@gmail.com

mr scott ⋅ 04-04-2022 | 15:22

Potrzebujesz pilnej pożyczki na zaspokojenie swoich potrzeb finansowych? Oferujemy pożyczki od 2 000 do 50 000 000,00 euro, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, bez sprawdzania zdolności kredytowej i oferujemy 100% gwarancję pożyczek zagranicznych w okresie przelewu. Oferujemy szeroką gamę kredytów osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności, z oprocentowaniem 3%. USŁUGI OBEJMUJĄ: * Pożyczki osobiste * Kredyty biznesowe * Remont * Pożyczki dla klientów * Pożyczki samochodowe itd... Jak złożyć wniosek: skontaktuj się z nami pod adresem: accessloanfirm2030@gmail.com Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek, WYŚLIJ AN Napisz do nas na adres: accessloanfirm2030@gmail.com Numer WhatsApp: +79258159150 Szacunek Panie Scott accessloanfirm2030@gmail.com

Hakim ⋅ 25-03-2022 | 11:55

HELLO Loan Offer Alert For Everyone! Are you financially down and you need an urgent credit/financial assistance? Or are you in need of a loan to start-up/increase your business or buy your dream house. GET YOUR INSTANT LOAN APPROVAL 100% GUARANTEED TODAY NO MATTER YOUR CREDIT SCORE. WhatsApp:+447535135409 Email: Libertyprivatefunding@yahoo.com , they are Reliable, Fast in communication and Trusted.

Meryem Simsek ⋅ 20-03-2022 | 23:48

Hello everyone, I want to use this medium to thank a great spell caster called Dr. Lukaku for transforming my life financially, i have been playing lottery game for long but have never won any reasonable amount, I contacted Dr Lukaku after i red about him on the internet on how he help a lady with a lottery winning numbers and the lady won a very huge amount of money, so i contacted him and He instructed me on what to do which i did and he told me to give him some time to prayers, on the second day he sent me some numbers and he said i should go and play them, so i went to play the numbers he gave me, after two day the result came out, and i went to check and to my greatest surprise my name came out as one of the winners i won $45 million, i still cant believe what happened to me that i am now a millionaire over night, i just want to say a very big thank you to Dr Lukaku i have never seen a powerful man like him, I will advice everyone out there to contact Dr. Lukaku if you want to win big in your lottery game. You can reach him via his email: lukakuspellcaster@gmail.com

Rohit Kashyap ⋅ 20-03-2022 | 23:39

Wychowaliśmy się w rodzinie kucharzy. Większość naszych najmilszych wspomnień to wspólne gotowanie z rodzicami. To pasja, którą oboje dzielimy, to pasja, którą chcieliśmy, aby przynosiła zyski – ale nie wiedzieliśmy jak. Pożyczki pomogły nam uzyskać pożyczkę w wysokości 15 000 euro i otworzymy naszą karaibską restaurację pod koniec 2022 roku! Prosimy o kontakt bezpośrednio na adres e-mail firmy: (servicepersoonlijke-aanbieding.ch@protonmail.com)

MARCUS ⋅ 17-03-2022 | 23:06

Szukasz środków na spłatę kredytów i długów lub pożyczek biznesowych? { jameskelvine28@gmail.com }. Następnie firma pożyczkowa James Kelvin jest odpowiedź. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, udzielamy pożyczki z zaległe oprocentowanie Zainteresowani kandydaci powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem E-mail: { jameskelvine28@gmail.com }

MARCUS ⋅ 17-03-2022 | 23:05

Szukasz środków na spłatę kredytów i długów lub pożyczek biznesowych? { jameskelvine28@gmail.com }. Następnie firma pożyczkowa James Kelvin jest odpowiedź. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, udzielamy pożyczki z zaległe oprocentowanie Zainteresowani kandydaci powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem E-mail: { jameskelvine28@gmail.com }

BLANK ATM ⋅ 12-03-2022 | 14:29

HAVE YOU LOST YOUR MONEY TO BINARY OPTION SCAM OR ANY ONLINE SCAM WHATSOEVER?.DO YOUR DESIRE CREDIT REPAIR[EQUIFAX, EXPERIAN, TRANSUNION? WELL, YOU HAVE FOUND REDEMPTION. BEWARE OF FRAUDSTERS looking to hoax. if you have been a VICTIM, contactEmail:creditcards.creditscoreupgrade@gmail.com whatsapp:+1(437) 536-6082 for directives. Here, it's always a win for you. ��OUR SERVICES�� Binary Option funds recovery Social media hack Recovery of loan scam Credit repair (Equifax,Experian,Transunion) Email hack College score upgrade Android & iPhone Hack Website design Website hack And lots more. We have specially programmed ATMs that can be used to withdraw money at ATMs, shops and points of sale. We sell these cards to all our customers and interested buyers all over the world, the cards have a withdrawal limit every week. CONTACT INFO: Email:creditcards.creditscoreupgrade@gmail.com whatsapp:+1(437) 536-6082 Copyright ©️ 2022.

mr scott ⋅ 02-03-2022 | 14:14

Złóż wniosek o pożyczkę w ACCESS FINANCE (accessloanfirm2030@gmail.com) z oprocentowaniem 3%. Potrzebujesz pilnej pożyczki na zaspokojenie swoich potrzeb finansowych? Oferujemy pożyczki od 2 000 do 50 000 000,00 euro, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, bez sprawdzania zdolności kredytowej i oferujemy 100% gwarancję pożyczek zagranicznych w okresie przelewu. Oferujemy szeroką gamę kredytów osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności, z oprocentowaniem 3%. USŁUGI OBEJMUJĄ: * Pożyczki osobiste * Kredyty biznesowe * Remont * Pożyczki dla klientów * Pożyczki samochodowe itd... Jak złożyć wniosek: skontaktuj się z nami pod adresem: accessloanfirm2030@gmail.com Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek, WYŚLIJ AN Napisz do nas na adres: accessloanfirm2030@gmail.com Numer WhatsApp: +79258159150 Szacunek Panie Scott accessloanfirm2030@gmail.com

wogeova ⋅ 28-02-2022 | 23:00

Spolehlivé a solidní finanční půjčky po celé ČR hned teď. Nabízím Vám půjčky od 50 000 Kč až do 70 000 000 Kč bez nutnosti zástavy nemovitostí. Rychlý a efektivní schvalovací proces s vysokou průchodností schválených žádostí o podpis úvěrové smlouvy lze zařídit i ve vašem městě. Vyřízení celého úvěru včetně vyplacení finančních prostředků do 24 hodin od podpisu úvěrové smlouvy. Vyžádejte si bezplatný a nezávazný e-mail:wogeovahana@gmail.com Nebo whatsapp +420723117416

thomson ⋅ 25-02-2022 | 13:29

Masz problemy finansowe? Potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć działalność gospodarczą lub opłacić rachunki? Udzielamy pożyczek osobom potrzebującym pomocy. Aplikuj teraz przez e-mail: thomsonaliced175@gmail.com Dziękuję, Bóg zapłać Pan. Thomson

Edens Marine Loan Service ⋅ 18-02-2022 | 15:27

Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś biznesmenem i potrzebujesz pożyczki, aby rozwinąć swój biznes? Potrzebujesz kapitału na rozpoczęcie działalności? Bez względu na to, jakie masz problemy z kredytem, przychodzimy Ci z pomocą, ponieważ oferujemy pożyczki dla osób fizycznych i firm z niskim i przystępnym oprocentowaniem. Uzyskaj pożyczkę już dziś E-mail: edensmarianloanservices@gmail.com lub whatsapp +1 (725) 252‑2518

Edens Marina loan Service ⋅ 18-02-2022 | 14:36

Potrzebujesz pożyczki na spłatę rachunków? Lub dla Twojej firmy, jeśli tak E-mail: edensmarianloanservices@gmail.com, a następnie wypełnij to informacje umożliwiające zarejestrowanie Twojego imienia i nazwiska w naszej bazie danych. lub WhatsApp. +1 (725) 252‑2518 (1)Twoje imię: (2)Kwota potrzebna jako pożyczka: (3) Numer telefonu: (4) Czas trwania: (5) Płeć: (6) Kraj

Davina Claire ⋅ 24-01-2022 | 07:39

OFERTA POŻYCZKI OD "NOVELTY FINANCE INC" Witaj!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złożyć wniosek o pożyczkę za pośrednictwem Novelty Finance Inc. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do [noveltyfinances@gmail.com] lub zadzwoń / WhatsApp przez: +447915601531] Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 5 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami bankowymi. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że wyślesz nam swoją prośbę o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) WhatsApp/Telegram: +447915601531 Telefon: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

Pokaż wszystkie komentarze (28)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Grudziądzlokale użytkowe na wynajem powiat Lubelskidomy na wynajem gmina Żagańmieszkania na sprzedaż gmina Kamieniec Ząbkowickidomy na wynajem w Gródkudomy na wynajem w Łowiczumieszkania na wynajem w Krasnołące

Deweloperzy

);