Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jaka kasa fiskalna sprawdzi się przy krótkoterminowym wynajmie mieszkania?

Wiele osób oferujących mieszkanie na krótkotrwałe zakwaterowanie czeka zakup kasy fiskalnej online.
Wiele osób oferujących mieszkanie na krótkotrwałe zakwaterowanie czeka zakup kasy fiskalnej online.

Wiele osób rozpoczynających udostępnianie lokali mieszkaniowych w ramach krótkotrwałego zakwaterowania planuje zakup odpowiedniej kasy fiskalnej do świadczenia tego typu usług. Jaki model okaże się właściwy? Z pewnością trzeba wziąć pod uwagę rodzaj technologii, wymagany przez funkcjonujące przepisy. Ponadto, warto przyjrzeć się funkcjonalnym, praktycznym i przyjaznym w obsłudze rozwiązaniom, oferowanym przez wiodących polskich producentów – takich jak kasy fiskalne online marki Novitus.

Kasa rejestrująca online – dlaczego to słuszny wybór?

W wielu przypadkach sprzedaż towarów lub świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych oznacza konieczność ewidencjonowania obrotu przy użyciu kasy fiskalnej. Dotyczy to także niejednej sytuacji, gdy dana osoba zajmuje się wynajmowaniem mieszkania na krótki pobyt, np. dla turystów czy pracowników odbywających podróż służbową. Co więcej, ci, którzy w ten sposób oferują krótkotrwałe zakwaterowanie, powinni rozglądać się za konkretnym typem technologii. Mowa o urządzeniach rejestrujących online, transmitujących przez internet wymagane dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Zgodnie z treścią nowelizacji ustawy o VAT, która weszła w życie w 2019 roku, w przypadku świadczenia usług z zakresu krótkotrwałego zakwaterowania dochodzi do wymogu korzystania z technologii tego rodzaju.

Istnieją też inne kwestie przemawiające za wyborem kasy fiskalnej online. Jakie konkretnie aspekty warto wziąć pod uwagę?

Aktualnie możliwość skorzystania z ustawowej ulgi przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej przysługuje w przypadku wyboru modelu online. Ponadto, procedura instalacyjna takiego urządzenia została mocno uproszczona, zautomatyzowana, przez co zdecydowanie ogranicza ilość niezbędnych do spełnienia formalności oraz kontakt z samym Urzędem Skarbowym. Warto też wspomnieć, że kasy online oferują bezpieczne przechowywanie niezbędnych danych w tzw. pamięci chronionej i gwarantują współpracę z terminalami do płatności kartą – wymienia Marcin Ciechowicz, Dyrektor ds. serwisu i wdrożeń w Polskim Centrum Kas Fiskalnych.

 

Kasa fiskalna online do krótkotrwałego zakwaterowania – jaką wybrać?

Online’owa kasa rejestrująca, która z powodzeniem sprawdzi się przy wynajmie mieszkania na krótki termin, powinna posiadać cechy i funkcje zapewniające wygodę korzystania z urządzenia oraz komfort świadczenia tego typu usług. Bez trudu znajdziemy takie modele, zwłaszcza gdy zwrócimy uwagę na wiodących, polskich producentów technologii sprzedaży. Dobrym przykładem są tu dwa modele Novitus – Nano II Online i One Online.


Novitus Nano II Online – przenośna, multifunkcjonalna kasa rejestrująca.

 

Pierwszy z nich należy do serii kas fiskalnych, które są obecne na rynku od wielu lat i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników urządzeń rejestrujących. Novitus Nano II Online, jak sama nazwa wskazuje, spełnia wszelkie wymogi internetowej współpracy z CRK. A nawet pozwala na wybór wariantu internetowej komunikacji. Korzystając z interfejsu Ethernet (LAN) lub opcji Wi-Fi, możemy zdecydować, czy wymagane dane będą transmitowane przewodowo, czy bezprzewodowo. Nano II Online stwarza też warunki do zastosowania opcjonalnego modemu GSM, świetnie sprawdzającego się przy realizacji transakcji w trybie mobilnym (pozwala na uniezależnienie się od innych źródeł internetu, ponieważ urządzenie „ma internet zawsze ze sobą”). Kasa posiada również złącza typu USB i RS-232, umożliwiające jej integrację z innymi urządzeniami, np. komputerem.

Poza wysokimi parametrami (jak baza towarowa, wynosząca 20 000 pozycji PLU), Nano II Online oferuje m.in. rejestrowanie usług czasowych czy rozwiązania odpowiedzialne za wygodne użytkowanie technologii sprzedaży. Posiada przejrzyste, podświetlane ekrany oraz przyjazną w obsłudze klawiaturę – pokrytą odpornym na zalania i wnikanie brudu silikonem, a także pozwalającą wykorzystać własne skróty klawiszowe. Instalacja rolki papieru w urządzeniu zajmuje dosłownie chwilę i jest niezwykle prosta, a sam wydruk paragonów następuje momentalnie.

Novitus One Online – obszerny, wytrzymały ekran dotykowy to tylko jedno z nowoczesnych rozwiązań tej mobilnej kasy fiskalnej.


Jeszcze nowocześniej prezentuje się drugi z wymienionych modeli. Z uwagi na kompaktową konstrukcję i zastosowanie obszernego (przekątna – 5”, rozdzielczość – 1280 x 720 pikseli), kolorowego, pokrytego warstwą hartowanej szyby ekranu dotykowego, Novitus One Online sposobem funkcjonowania dość przypomina współczesne smartfony. Tym bardziej, że pracuje w oparciu o system Android, umożliwia konfigurację panelu sterowania oraz zapewnia dostęp do takich narzędzi, jak kalkulator, kalendarz, poczta elektroniczna bądź przeglądarka internetowa. Warto też zaznaczyć, że, oprócz paragonów, kasa rejestrująca online wystawia także dokumenty niefiskalne. Zaś w rozszerzonym standardzie One Online zaoferuje też możliwość skorzystania z modemu GSM lub modułu Wi-Fi, np. do bezprzewodowej łączności z CRK.

Co łączy wymienione modele? Każda opisana kasa fiskalna Novitus charakteryzuje się wyposażeniem w wydajny akumulator (przydatny w sytuacjach braku dostępu do zasilania sieciowego), solidnym wykonaniem, eleganckim wzornictwem, a zwłaszcza bardzo małą i poręczną obudową, co czyni z niej idealne urządzenie do pracy w trybie mobilnym. Dzięki temu przechowywanie i transport takiej technologii nie stanowi żadnego problemu. Oba modele oferują też możliwość skorzystania z dedykowanej aplikacji NoviCloud (obsługiwanej z poziomu przeglądarki internetowej), która pozwala m.in. na bezpieczne przechowywanie ważnej dokumentacji w chmurze lub zarządzanie funkcjami kasy online w sposób zdalny. Optymalne połączenie tych rozwiązań – decydujących zarówno o bogatej funkcjonalności, jak i dobrej prezencji urządzeń rejestrujących – powoduje, że mobilne kasy online od Novitus należą do najczęstszych wyborów wśród osób zajmujących się wynajmem lokali w ramach krótkotrwałego zakwaterowania. 

Źródło: KRN.pl | 2021-12-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

2.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);