Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jak chronić balkon przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych?

Jak chronić balkon przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych?
Warto zadbać o odpowiednią ochronę balkonu

Balkon to ulubione miejsce wielu mieszkańców. To właśnie na nim można spędzać czas w piękne, słoneczne dni. Kto z nas nie lubi pić kawy o poranku na balkonie? To też świetne miejsce spędzanie romantycznych wieczorów i organizowanie spotkań towarzyskich. Niestety jest ciągle narażony na negatywne działanie czynników zewnętrznych. To prowadzi do tego, że balkon może szybko się niszczyć, a przez to wyglądać coraz gorzej. Jak więc chronić go, aby długo pozostawał bez zarzutu?

 

Dlaczego warto chronić balkon?

Nie jest tajemnicą, że balkon rzadko jest osłonięty i chroniony przed działaniem czynników zewnętrznych. Niestety deszcz, śnieg i słońce mogą mieć bardzo negatywnie wpływać na jego wygląd i stan. W efekcie może dochodzić do rdzewienia, korozji i odbarwiania. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę balkonu. Dzięki temu możemy być pewni, że przez długi czas będzie się on prezentował bez zarzutu. Daszek nad balkon to najlepsze rozwiązanie. Taka osłona sprawi, że będzie on znacznie mniej narażony na działanie czynników zewnętrznym. Ich negatywne działanie głównie skupi się na daszku, a balkon pozostanie nietknięty.
 

Daszek na balkon w bloku - czy jest dozwolony?

W niektórych blokach balkony od razu są chronione przez odpowiednie zadaszenie. Dzięki temu ich mieszkańcy nie muszą się już martwić o ich ochronę. Jednak nie zawsze tak jest! W wielu blokach balkonu nadal pozostają odsłonięte, a to sprawia, że łatwo mogą ulec zniszczeniu. Wiele osób ma dylemat, czy zadaszenie w blokach jest dozwolone. Nie warto się nad tym zastanawiać, tylko należy podjąć odpowiednie kroki, aby się przekonać, czy jak przedstawia się sytuacja. Musimy pamiętać, że w przypadku bloku należy uzyskać odpowiednie pozwolenie na zadaszenia balkonu. W tym celu należy się udać do administratora lub zarządcy budynku. Nie wolno też zapominać, że przypadku bloków znajdujących się w rejestrze zabytków, konieczne będzie też pozwolenie konserwatora zabytków. Wszystkie tego typu zgody powinniśmy uzyskać, zanim przejdziemy do wyboru odpowiedniego daszku balkonowego. Może bowiem się zdarzyć, że w przypadku konkretnego bloku istnieją przepisy, które ściśle określają wygląd i rodzaj zadaszenia.
 

Jak wybrać daszek balkonowy?

Jeżeli nie ma konkretnych przepisów, które określają wygląd i rodzaj zadaszenia, to mamy zdecydowanie większe pole do popisu. Jednak nawet wtedy warto pamiętać, że daszki balkonowe powinny pasować do architektury budynku. W przeciwnym razie taki mały element może popsuć całą aranżację. Należy też dokładnie zmierzyć balkon i zadbać o to, aby daszek był odpowiednich rozmiarów. Jeżeli tego nie dopilnujemy, to nie spełni on właściwie swojej funkcji. Bardzo ważny jest też materiał, z którego wykonano zadaszenie balkonu. Świetnie sprawdzi się poliwęglan - to bardzo trwały i odporny na działanie czynników zewnętrzych surowiec. Tego typu daszek nad balkonem doskonale spełni swoje funkcje i ochroni balkon.

 

Źródło: KRN.pl | 2019-09-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemmieszkania na sprzedażkamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Węgrowskilokale użytkowe na wynajem powiat Żuromińskimieszkania na sprzedaż gmina Wałczmieszkania na wynajem gmina Moryńdomy na wynajem w Popiołówcedomy na sprzedaż w Olszynachmieszkania na wynajem w Chełmnie

Deweloperzy

);