Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Co to jest i dlaczego warto wybrać fornir kamienny? 5 zalet forniru kamiennego

co-to-jest-i-dlaczego-warto-wybrac-fornir-kamienny-5-zalet-forniru-kamiennego
Co to jest i dlaczego warto wybrać fornir kamienny? 5 zalet forniru kamiennego

Na etapie wykończenia mieszkania stoi przed Tobą wiele dylematów. Przy wyborze materiałów wykończeniowych masz do uwzględnienia masę czynników. Mało mamy na rynku materiałów, które charakteryzują się uniwersalnością. Jeśli źle wybierzesz materiał, możesz spodziewać się konieczności szybkiego remontu. Wybierz uniwersalne tapety kamienne i nie obawiaj się o żywotność wykończenia. W tym poradniku poznasz 5 zalet, jakie oferuje tapeta kamienna. Dowiesz się również, jak powstaje fornir kamienny oraz gdzie znajdzie zastosowanie tapeta z kamienia. Zapraszamy!

5 korzyści, dla których warto postawić na fornir kamienny

 
1. Niesamowita trwałość
 
Fornir kamienny charakteryzuje się tym, że ma "kamienną" trwałość. Decydując się na wykończenie z forniru kamiennego, nie musisz obawiać się o widoczne oznaki zużycia materiału. Płytki szklane lub ceramiczne mogą się zniszczyć nawet przy przenoszeniu mebli. Wystarczy, że przypadkiem wypuścisz z rąk ciężką komodę, która uderzy w płytkę. Już niezbędna będzie wymiana. Taka sama sytuacja dotyczy również wykończenia, gdzie zastosowany został przeciętny kamień dekoracyjny. Klasyczną farbę możesz zniszczyć nawet przy najprostszych codziennych czynnościach. Niesiesz filiżankę smacznej kawy, a na Twojej drodze staje leżący piesek, którego nie widziałeś. Kawa ląduje ścianie i wykończenie salonu już nie prezentuje się tak cudownie, jak wcześniej. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku forniru kamiennego.
 
Płytki wykonane z kamienia naturalnego są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu fornir kamienny sprawdzi się praktycznie wszędzie. Możesz wykorzystać płytki kamienne jako kamień elewacyjny budynku czy jako okładzina ogrodzeń. Wewnątrz fornir kamienny jest szczególnie polecany przy wykańczaniu ścian w salonie oraz w formie ozdoby kominka.
 
2. Wyjątkowa elastyczność
 
To cecha wyróżniająca fornir kamienny na rynku materiałów budowlanych. Dzięki elastyczności praca z fornirem oraz jego przewożenie jest niesamowicie ułatwione. Wystarczy trochę słońca, a zyskujesz maksymalną elastyczność forniru kamiennego. Szybko zwiniesz go w rulon i wsadzisz w samochód. Następnie sprawnie rozłożysz ten naturalny materiał na wybranej powierzchni. 
 
3. Lekkość
 
Kolejna zaleta ułatwiająca przenoszenie, przewożenie i wszelkie działania z fornirem kamiennym. Arkusze forniru są lekkie i łatwo się zwijają. Dzięki temu przyspieszysz prace wykończeniowe.
 
4. Bezpieczeństwo użytkowania
 
Tapeta z kamienia naturalnego nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. To kamień naturalny w 100%, który powstaje dzięki w pełni naturalnym reakcjom chemicznym. W otoczeniu fornirów kamiennych możesz poczuć się jak na łonie przyrody.
 
5. Stosunkowo niska cena
 
Fornir kamienny charakteryzuje się dosyć atrakcyjną ceną. Zwłaszcza na obecnym runku materiałów budowlanych, gdzie ciężko mówić o dobrych cenach. Metr kwadratowy forniru kamiennego kosztuje około 150 złotych. To cena adekwatna dla właściwości oferowanych przez ten kamień naturalny.
 

Jak powstaje kamienny fornir?

 
Fornir wykorzystywany do aranżacji wnętrz produkuje się z kilku różnych kamieni naturalnych. Zaliczamy do nich łupek, marmur, piaskowiec oraz łupek kwarcytowy. Każdy z nich gwarantuje dosłownie kamienną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, czy innymi tego typu zagrożeniami. W praktyce produkcja forniru nie jest niczym skomplikowanym i składa się z kilku kroków.
 
Na początek wystawia się naturalny kamień na działanie bardzo wysokiej temperatury. W efekcie kamień mięknie i się rozwarstwia. W tym momencie jego powierzchnia jest pokrywana włóknem szklanym oraz żywicą epoksydową. Tak właśnie powstaje fornir kamienny. Proces produkcyjny wykorzystuje wysokie temperatury, co możesz samodzielnie zaobserwować przy pracy z materiałem.
 
Pozostaw go na kilkanaście minut w pełnym słońcu. Fornir dostanie nieco temperatury i jego elastyczność natychmiastowo się poprawi. To dobry sposób na wypadek, gdybyś jednak miał problem z przewiezieniem nawet tak elastycznego materiału. Ten patent sprawi, że zwiniesz dużą ilość materiału w mały rulon, który bezproblemowo przewieziesz w każdym samochodzie.
 

Gdzie możesz zastosować forniry kamienne?

 
Forniry kamienne mają szerokie zastosowanie, ale szczególnie dobrze sprawdzą się jako:
 
  • "obudowa" kominka,
  • elewacja domu,
  • ozdoba balustrad,
  • dekoracja grilla,
  • ozdoba małej architektury ogrodowej,
  • materiał na wykończenie ścian w praktycznie każdym pomieszczeniu.
 
Dzięki dużej odporności na niekorzystne warunki, zastosowania forniru są niemalże nieograniczone. Wyjątkiem są posadzki, gdzie fornir kamienny nie sprawdzi się ze względu na swoją grubość. Fornir jest niezwykle cienki i zastosowany w roli posadzki szybko się zużyje. W każdym innym przypadku tapeta kamienna sprawdzi się znakomicie.
 

Podsumowanie

 
Naturalne pochodzenie, szerokie zastosowanie, stosunkowo niska cena. Dołączamy jeszcze do tego prosty montaż forniru i finalnie uzyskujemy idealny materiał do wykończenia praktycznie wszystkiego. Sprawdź sam!
 

 

Źródło: KRN.pl | 2023-08-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na wynajemdziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Gryfickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Monieckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Michałowomieszkania na wynajem gmina Połajewodomy na wynajem w Oświęcimiudomy na sprzedaż w Surowodomy na sprzedaż w Klemencicach

Deweloperzy

);