Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Biokominki – rozwiązanie zamiast tradycyjnego kominka

Biokominki – rozwiązanie zamiast tradycyjnego kominka
Biokominek Bianco, fot. www.sol-techbiokominki.pl

Przytulne wnętrze, rozgrzewająca herbata i wygodny fotel to najczęstsze skojarzenia, jakie pojawiają się w kontekście zimowych wieczorów. Nie sposób pominąć również blasku ognia płonącego w kominku. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zamontowanie tradycyjnego kominka.

Wynika to z wielu przyczyn. Dla jednych będzie to ograniczenie wynikające z niedostatecznej przestrzeni, braku odpowiedniej instalacji czy nawet przepisów zabraniających korzystania z urządzeń emitujących zanieczyszczenia powietrza, a dla innych brak chęci angażowania się w prace montażowe. Rozwiązaniem problemu może być alternatywa tradycyjnych kominków, czyli tzw. biokominki. Wszystkie argumenty, jakie dotychczas odwodziły nas od posiadania tego nastrojowego elementu wystroju wnętrz, wypierają liczne zalety biokominków.

 

 

Biokominek Vauni Globe biały, fot. www.sol-techbiokominki.pl 

 

Biokominek – alternatywa dla każdego

Tradycyjne kominki już wkrótce mogą odejść do lamusa. Statystyki pokazują, że z roku na rok decydujemy się na coraz mniejsze mieszkania, a naciski ze strony ekologów sprawiają, że wprowadzane są przepisy zabraniające stosowania używanych dotąd paliw. Aby odpowiedzieć na oczekiwania klientów i jednocześnie spełniać przyjęte normy, producenci wprowadzili na rynek biokominki. Ich przewaga nad standardowymi urządzeniami polega przede wszystkim na nowoczesności – dzięki swojej różnorodności wpasują się w każde wnętrze, nawet to najmniejsze. Do ich użytkowania wykorzystywane jest biopaliwo. Oparte na bazie alkoholu etylowego podczas spalania nie uwalnia żadnych substancji poza parą wodną oraz dwutlenkiem węgla, co oznacza, że cały proces odbywa się bez emisji dymu. Kolejnym atutem substancji palnej tego typu jest to, że nie wydziela ona dymu. Te wszystkie czynniki sprawiają, że kominki w swojej nazwie zyskały przedrostek bio-, akcentujący ich proekologiczne właściwości. Osoby, które nie przepadają za problematycznym popiołem, z jakim trzeba się zmagać przy paleniu drewnem, zadowoli również fakt, że w przypadku biokominków niechciany proszek nie powstaje. Bezdymne i bezwonne biopaliwo jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także dla użytkowników biokominków, gdyż spalając się nie generuje żadnych uciążliwości, z jakimi mamy do czynienia korzystając z tradycyjnych kominków. Co więcej, na rynku istnieją modele posiadające wraz z palnikiem nawilżacz powietrza. Choć paleniu w biokominkach nie towarzyszą szkodliwe substancje, a jego użytkowanie jest nie tylko łatwe, ale przede wszystkim bezpieczne, należy pamiętać, że pomieszczenie wymaga regularnego wietrzenia.

strona: [ 1 ] 2 3
Źródło: KRN.pl | 2017-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

4.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

Prawdziwy Polak ⋅ 17-12-2017 | 07:31

to się u nas nie przyjmie. Alkohol etylowy? Przecież to spirytus. Mamy to palić w kominie? Haha

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

CHE162PI47
Apartamenty Lema
Osiedle Klonowe 14
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna