Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]


Zgodnie z art. 146 ust. 1 pkt 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług do 31.12.2007 r. stosuje się stawkę w wysokości 7% w odniesieniu do robót budowlano-montażowych oraz remontów i robót konserwacyjnych związanych z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą, a także obiektów budownictwa mieszkaniowego lub ich części, z wyłączeniem lokali użytkowych.
Przez roboty związane z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą, o których mowa w art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy o VAT, rozumie się roboty budowlane dotyczące inwestycji w zakresie obiektów budownictwa mieszkaniowego i infrastruktury towarzyszącej oraz remontów obiektów budownictwa mieszkaniowego.

W omawianej sprawie Gmina jest w trakcie przetargu na roboty remontowo-budowlane związane z przebudową nieużytkowanego dla celów dydaktycznych budynku szkoły na budynek mieszkalny. O przeznaczeniu budynku, którego dotyczą prace polegające na budowie i remontach, przesądza przy zmianie sposobu użytkowania pozwolenie na budowę właściwego organu według przepisów prawa budowlanego.
W omawianym przypadku rozpoczęto procedurę uzyskania pozwolenia na wykonanie robót budowlanych związanych z remontem i zmianą sposobu użytkowania budynku szkoły na budynek mieszkalny, a więc zamierzenie budowlane dotyczy obiektu budownictwa mieszkaniowego. Wobec tego dla opodatkowania VAT sprzedaży robót budowlanych objętych tym pozwoleniem ma zastosowanie stawka VAT w wysokości 7 proc. do 31 grudnia 2007 r.

Decyzja Dyrektora Izby Skarbowej w Rzeszowie z dnia 21.02.2007 roku numer IS.II/2-443/229/06.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupienialokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajemdomy na sprzedaż powiat M. Rzeszówdomy na sprzedaż powiat M. Sopotmieszkania na sprzedaż gmina Zakrzewmieszkania na sprzedaż gmina M. Tychymieszkania na wynajem w Równiemieszkania na sprzedaż w Stawie Noakowskimmieszkania na sprzedaż w Mieścisku

Deweloperzy

);