Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Deszcz i inna niepogoda może być przesłanką wyłączającą stosowanie kary umownej za dni, w których zobowiązany nie pracował zgodnie z umową, gdyż pogoda nie zależy od niego – orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 16 stycznia 2013 r.

Sąd Najwyższy stwierdził również, że choć strony mogą umówić się, że wykonawca odpowiada względem inwestora za opóźnienie, a nie tylko za zwłokę, to jednak nie można obciążyć go odpowiedzialnością za warunki atmosferyczne uniemożliwiające wykonanie prac. Zła pogoda wyłącza odpowiedzialność wykonawcy także, jeżeli prace wykonywane są już po umówionym terminie oddania inwestycji. Jeżeli więc to pogoda uniemożliwia wykonanie określonych prac, nie oznacza to popadnięcia wykonawcy w zwłokę.

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 16 stycznia 2013 r., sygn. akt II CSK 331/12[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdziałki do kupieniadomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Krośnieńskimieszkania na wynajem powiat Płockilokale użytkowe na wynajem gmina Jaktorówdomy na wynajem gmina Markuszówdomy na wynajem w Popowiedomy na sprzedaż w Radziechowicach Pierwszychdomy na wynajem w Skulsku

Deweloperzy

);