Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Warszawski Sąd Apelacyjny, rozpoznając pozew mieszkanki kamienicy skierowany przeciwko wspólnocie mieszkaniowej w sprawie uchwały, która pozwalała na umieszczenie reklamy zasłaniającej okna mieszkańcom, stwierdził, że taki baner nie narusza dóbr osobistych lokatorów.

Powódka w tej sprawie wskazywała, że powieszona reklama – ograniczająca dostęp światła - narusza jej prawo do prywatności, swobodnego korzystania z mieszkania oraz godność osobistą. Teza ta nie znalazła potwierdzenia w wyroku; sędziowie oddalając żądanie podkreślili, że co prawda zasłonięcie okna reklamą może być uciążliwe, ale takie zachowanie nie może zostać oceniane jako naruszenie dobra osobistego. Co więcej, sąd wskazał, że także pogląd, zgodnie z którym niemożność dostarczenia światła jest naruszeniem miru domowego czy immisją, jest mocno dyskusyjny. W takich sprawach otwarta pozostanie jedynie droga zaskarżania uchwał wspólnoty w przewidzianym prawem terminie.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 9.07.2010r. , sygn. akt VI ACa 1460/09[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniahale i magazyny na wynajemkamienice na wynajemdomy na wynajem powiat Lubińskilokale użytkowe na wynajem powiat Gnieźnieńskimieszkania na wynajem gmina Kałuszynlokale użytkowe na sprzedaż gmina Inowłódzmieszkania na sprzedaż w Gaśniedomy na sprzedaż w Rudzie Kościelnejmieszkania na sprzedaż w Garbatce Długiej

Deweloperzy

);