Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie orzekł, że dostarczanie internetu należy traktować jako odrębną usługę świadczoną przez spółdzielnię i – co za tym idzie – podlegającą opodatkowaniu VAT.

Często zdarza się, że spółdzielnia nabywa usługi internetu od innego podmiotu i następnie dostarcza internet do lokali, a członkowie spółdzielni wnoszą opłaty na rzecz spółdzielni z tytułu dostarczania przez nią tych usług. Organy podatkowe stwierdziły, że w takiej sytuacji spółdzielnia powinna wystawiać faktury na świadczone usługi ze stawką 22%. Zgodnie z zasadą neutralności VAT, podatek ten powinien zapłacić końcowy nabywca usługi. W tym wypadku jest nim członek spółdzielni, który korzysta z internetu dostarczonego przez spółdzielnię. Nie można uznać opłat wnoszonych przez spółdzielców za tzw. opłaty czynszowe. Dostarczanie internetu należy traktować jako odrębną usługę świadczoną przez spółdzielnię i – co za tym idzie – podlegającą opodatkowaniu VAT. Również sąd oddalił skargę podatnika i przychylił się do stanowiska organów podatkowych. Stwierdził, że brak jest jakichkolwiek podstaw do uwzględnienia skargi. Interpretacja udzielona bowiem przez organy podatkowe zarówno pod względem formalnym, jak i materialno-prawnym odpowiada przepisom prawa podatkowego.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 11.07.2007 roku sygn. akt I SA/Sz 107/07.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe do kupieniakamienice na zamianędomy na wynajem powiat Złotowskidomy na sprzedaż powiat Otwockimieszkania na sprzedaż gmina Sierpcdomy na wynajem gmina Stare Bogaczowicedomy na wynajem w Zawadziemieszkania na wynajem w Starym Lipowcudomy na sprzedaż w Żebry-Wierzchlasie

Deweloperzy

);