Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie orzekł, że dostarczanie internetu należy traktować jako odrębną usługę świadczoną przez spółdzielnię i – co za tym idzie – podlegającą opodatkowaniu VAT.

Często zdarza się, że spółdzielnia nabywa usługi internetu od innego podmiotu i następnie dostarcza internet do lokali, a członkowie spółdzielni wnoszą opłaty na rzecz spółdzielni z tytułu dostarczania przez nią tych usług. Organy podatkowe stwierdziły, że w takiej sytuacji spółdzielnia powinna wystawiać faktury na świadczone usługi ze stawką 22%. Zgodnie z zasadą neutralności VAT, podatek ten powinien zapłacić końcowy nabywca usługi. W tym wypadku jest nim członek spółdzielni, który korzysta z internetu dostarczonego przez spółdzielnię. Nie można uznać opłat wnoszonych przez spółdzielców za tzw. opłaty czynszowe. Dostarczanie internetu należy traktować jako odrębną usługę świadczoną przez spółdzielnię i – co za tym idzie – podlegającą opodatkowaniu VAT. Również sąd oddalił skargę podatnika i przychylił się do stanowiska organów podatkowych. Stwierdził, że brak jest jakichkolwiek podstaw do uwzględnienia skargi. Interpretacja udzielona bowiem przez organy podatkowe zarówno pod względem formalnym, jak i materialno-prawnym odpowiada przepisom prawa podatkowego.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 11.07.2007 roku sygn. akt I SA/Sz 107/07.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemdziałki na wynajemlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Giżyckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Sokołowskimieszkania na sprzedaż gmina Wrześniamieszkania na sprzedaż gmina Nowa Sólmieszkania na sprzedaż w Przewarszytachdomy na sprzedaż w Pustowiemieszkania na wynajem w Jeleniej Górze

Deweloperzy

);