Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Tablica reklamowa będzie budowlą w kontekście ustawy o podatkach lokalnych, jeśli może się oprzeć pogodzie – tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Firma reklamowała swoje usługi za pomocą banerów na działkach. Część z nich była wmurowana i przykręcana, a część była konstrukcją na ruchomych podstawach. Prezydent miasta uznał je wszystkie za budowle w rozumieniu art. 1a ust. 1 pkt 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, gdyż są według niego trwale związane z gruntem. Decyzję utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Sprawa trafiła do sądu, gdzie obie instancje przyznały rację organom. Z orzecznictwa wynika, że wystarczy, aby posadowienie tablicy reklamowej było na tyle trwałe, żeby mogło oprzeć się czynnikom atmosferycznym. Skład orzekający dodał również, że wyznacznikiem trwałego związania z gruntem nie może być techniczna możliwość demontażu urządzenia i przeniesienia go w inne miejsce.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 27 maja 2015 r., sygn. akt. II FSK 1246/14
,br>

[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażmieszkania na zamianęmieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Kozienickilokale użytkowe na wynajem powiat Raciborskimieszkania na sprzedaż gmina Dzierżoniówmieszkania na wynajem gmina Radzyń Chełmińskimieszkania na sprzedaż w Waliscedomy na wynajem w Borowiniemieszkania na wynajem w Młynisku

Deweloperzy

);