Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Sąd Najwyższy stwierdził, że roszczenie członka spółdzielni mieszkaniowej o przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, wynikające z art. 219 § 1 ustawy podlegało dziedziczeniu, jeżeli nie było osób uprawnionych na podstawie art. 221 § 1 tej ustawy.

Art. 219 § 1 ustawy z dnia 16.09.1982 r. prawo spółdzielcze w brzmieniu obowiązującym do dnia 24.04.2001 r. dawał członkowi spółdzielni mieszkaniowej roszczenie o przekształcenie przysługującego mu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 13.07.2006 r., sygn. akt III CZP 33/06[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy na wynajemmieszkania na wynajemdomy na sprzedaż powiat M. Zamośćmieszkania na sprzedaż powiat Chełmińskilokale użytkowe na wynajem gmina Bogdanieclokale użytkowe na wynajem gmina Bystrzyca Kłodzkamieszkania na sprzedaż w Dąbrowa Brzezieńskadomy na sprzedaż w Czerniakowiedomy na wynajem w Nasiedle

Deweloperzy

);